Lahkarvamus jättis Angla külatänava mustkatteta (8)

Lahkarvamus jättis Angla külatänava mustkatteta

JÄÄB NII: Angla külavahetee mustkatet ei saa.
Foto: Tiina Luks

Leisi vald loobus Angla külatänava viimisest mustkatte alla, kuna tee pigitamine ei ole kõigile külaelanikele meeltmööda.

Ehkki tänava aluskate oli mustkatte mahapanekuks juba ette valmistatud, otsustas Leisi vald vallavanem Ludvik Mõtlepa sõnul kahe majapidamise vastuseisu tõttu külatänava pigitamisest loobuda.
Mustkatte mahapaneku vastu astunud Aadiku talu perenaise Elna Vatsfeldti hinnangul on Angla külatänava pindamine raha raiskamine. Esiteks pole tänava pindamise järele mingit karjuvat vajadust ja teiseks rikub mustkate küla ajaloolist miljööväärtust.

“Kõik hoiavad seda, mis on vana ja väärtuslik, aga Anglas tahetakse külavahele tehnilist progressi,” ironiseeris Elna Vatsfeldt.
Kuna Angla küla asub tuulikumäe all, siis jookseb ülevalt tulev sulalumi ja vihmavesi tänavalt suurte ojadena Aadiku aida alla ning aida põrandalauad on üles kummunud. Hoopis selle probleemiga peaks vald Elna Vatsfeldti sõnul tegelema.

Külaelaniku palvel Angla külatänava olukorda kaemas käinud muinsuskaitseinspektor Rita Peirumaa tõdes, et mustkate Angla sumbkülasse ei sobi ning miljöö säilitamise huvides tuleks eelistada traditsioonilise pinnaskattega teed.
Kuna Angla küla ei kuulu aga muinsuskaitse alla, siis puudub muinsuskaitsel õigus Angla probleemidesse sekkuda.

Angla külavanem Jaak Oks saatis Leisi vallavalitsusele üheksa elaniku allkirjaga pöördumise, milles vallavalitsuselt nõuti vallavolikogu määruse täitmist. Nimelt näeb Leisi vallavolikogu kinnitatud valla teehoiu investeeringute kava 2010. aastal ette 320 meetri pikkuse Angla külatee mustkatte alla viimist ja eraldab selle otstarbeks 115 680 krooni.
“Nüüd, kui valla tee-ehituse kava jõudis lõpuks Anglasse, on täiesti arusaamatu, et ühe külaelaniku (Elna Vats-feldt – toim) ebaobjektiivne arvamus, mis läheb vastuollu küla üldise arvamusega, võtab külalt võimaluse teeolusid parandada,” sõnas külavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)