No kes see Kõrtsu Aadut ei tea! (1)

No kes see Kõrtsu Aadut ei tea!

ADMINISTRAATOR: Vahetult enne seda, kui Ado Arge restoranist töölt lahkus, ülendati mees administraatoriks.
Foto: Erakogu

Ado Arge (68) on Kuressaare linnas üks tuntud mees, kuid vähesed teavad, et tema priinimi on Arge. See ju Kõrtsu Aadu, teatas rõõmsasti enamik toimetusega ühendust võtnud äraarvajaid. Aadu oli Kuressaare kõrtsides kelner kokku 29 aastat. Ka sel ajal, kui linna ainsasse restorani sissepääsemiseks pidi nädalavahetustel seisma hirmpikas järjekorras või omama teispool ust mõnd head tuttavat, veel parem, kui lähisugulast.

Aadu on sündinud Tallinnas. “Sealt ema mooga rügades Saaremaale ära tuli,” jutustab Aadu. “Oli teine läinud Harjumaale Lelle valda teenijatüdrukuks… Isast ei tea ma midagi. Kui olin sõuke pisike poisiots, siis ükskord käisime emaga teda mandril vaatamas ka, oli ehitusel tööl.”
Vanaisa Jaagup, keda Aadu mäletab pika halli habemega vanamehena, oli just leseks jäänud ning tütrel tuli oma pisikesega koju abiks tulla. Joosti Jaagupil oli olnud kaks naist ja kokku 14 last, kuid enamik neist suri kahjuks juba lapseeas.

Aina töö ja töö

Oma varasest lapsepõlvest mäletab Aadu päris vähe. Ainult seda, et kogu aeg käis üks töö ja töö.
“Jookse sinna! Mine sinna või tänna! Tee seda ja teist!” ei antud poisile asu. Oli päris pisike poisiklutt, kui juba seakarjus valmis. Ema pidas üht vana emist. See oli väärt loom, sest tõi raha sisse. Igal aastal tõi emis vähemalt 17–18 põrsast ja nende tahtjaid oli palju.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Telli leht siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)