Soodsama laevapileti eelnõu jõuab riigikogu menetlusse (13)

Lähipäevil antakse riigikogu menetlusse ühistranspordiseaduse muutmise seaduseelnõu, mille kohaselt toimuks reisijate vedu parvlaevadel tasuta. Saarlased-hiidlased andsid eelnõu toetuseks üle 3000 allkirja.

Saarel registreeritud ettevõtjaile ja saare elanikele oleks sõiduki üleveol soodustus 50% sõidukipileti tavahinnast.
“On selline väike plaan maha pandud, et anda see eelnõu riigikogus kas neljapäevase või esmaspäevase istungi toimumise alguses menetlemiseks üle,” ütles Saarte ühenduse aseesimees Kalev Kotkas.

Kotkase sõnul andis oma hääle soodsama laevapileti toetuseks kõvasti üle 3000 saarlase ja hiidlase. “Minu meelest on juttu olnud 3500 häälest, millest siis teadaolevalt valdav osa on saarlaste hääled,” rääkis Kotkas.
Kotkas märkis, et riigikogus on paraku ikka nii, et “ega see 3500 häält otseselt raha ju juurde ei too”. “Aga eks see mõjutab kindlasti. Eriti võiks see mõjutada just selle valdkonna eest vastutavat majandusministrit Juhan Partsi kas või,” nentis ta.

Saarte Hääle peatoimetaja Tiina Luks märkis, et kui 3500 saarlast oli oma vabal tahtel valmis eelnõu toetuseks allkirja andma, siis peaks see riigiisadele midagi ikkagi näitama.
“Kuna seda teemat on juba tegelikult väga pikalt arutatud ja aeg-ajalt on see jälle päevakorda kerkinud, siis lehe ja raadio huvi oligi küsida saarlastelt endilt, mis nad kogu sellest asjast arvavad. Nii andsimegi koostöös tarbijate ühistuga inimestele võimaluse oma allkirjaga seda toetada,” selgitas Luks.

Praegu on Kalev Kotkase sõnul lahtine ainult üks küsimus, mis puutub seaduse jõustumisse – kas jõustada see 2011. aasta 1. jaanuarist või 2012. aasta algusest.
“See sõltub juba riigieelarve võimalustest, sest jõustumise korral tähendab see siiski 26 miljoni krooni ulatuses dotatsiooni suurendamist,” möönis Kotkas. “Ise arvan, et pigem 2012. aasta algusest võiks see jõustuda,” tõdes ta.

Saarte Hääle andmetel on ka Saare maavanem Toomas Kasemaa teinud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ettepaneku minna parvlaevaliinidel üle uutele piletihindade kujundamise põhimõtetele ja sõidusoodustuste arvestamise süsteemile. Saare või Hiiu maakonna elanikele ja ettevõtetele tähendaks see kõigil eespool mainitud liinidel soodustust 50% reisijapileti hinnast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)