Kombijaam alandaks soojahinda (3)

Kuressaare Soojuse juht Paul Leemet ütleb, et rajatav soojuse ja elektri koostootmisjaam tähendaks tõenäoliselt soojafirma köetavates majades küttehindade langetamist.

“Selle projekti puhul ei ole me näinud ette soojahinna tõusu,” kinnitas Leemet Saar-te Häälele. Tema sõnul ei nõustuks hinnatõusuga kindlasti konkurentsiamet ja kombijaama puhul võib rääkida hoopis praegusest odavamast soojahinnast, kuna hakkpuit on kütteõlist odavam.

Kombijaama plaanitav soojuslik võimsus on 10 megavatti ja elektritootmise võimsus ligi 2 megavatti. Täisvõimsusel töötades katab see kolmandiku Kuressaare kaugküttevõrgu soojusenergia vajadusest.
Koostootmisjaama rajamiseks käivitas Kuressaare linnale kuuluv Kuressaare Soojus laenuhanke kuni 150 miljoni krooni laenamiseks. Paul Leemet ütles BNS-ile, et 150 miljonit on maksimaalne võimalik laenusumma, tegelik laenusumma võib jääda ka väiksemaks.

Nimelt on kombijaama eeldatav maksumus kuni 165 miljonit krooni ja Kuressaare Soojus saab jaama rajamiseks KIK-ilt kuni 50 miljonit krooni tagastamatut toetust. Lõplik ehitusmaksumus selgub alles riigihanke tulemusel.
Ettevõte plaanib võetavat laenu vajadusel kasutada ka olemasolevate laenude refinantseerimiseks kuni 28 miljoni krooni ulatuses.
Kuressaare linnapea Urve Tiidus kinnitas Keskerakonna fraktsiooni arupärimisele vastates, et Kuressaare linna senine laenukoormus linna arengule takistusi ja tõkkeid ei sea.

“Kuressaare Soojus AS-i investeeringute finantseerimisvõime ei ole kehtivate õigusaktide alusel seotud linna laenukohustustega,” ütles Tiidus.
Koostootmisjaama ehitus peaks algama tuleva aasta esimesel poolel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)