Vanasse võimlasse tuleb multimeedia õppetöökoda (1)

Vanasse võimlasse tuleb multimeedia õppetöökoda

Repro: RTG Arhitektid OÜ

Kuressaare ametikooli Kohtu tänava ääres asuva vana võimla ja laohoone rekonstrueerimiseks korraldatud ideekonkursil tunnistati parimaks kavand “Kolmik”, mille järgi tuleb võimlahoonesse järgmisel aastal foto- ja multimeedia õppetöökoda ning laohoonesse nahatööde õppetöökoda.

“Suurema kasutusintensiivsusega klassiruumid asuvad esimesel korrusel, väiksema kasutusaktiivsusega ruumid (õpetajate tuba, õpilasfirma ruumid) teisel korrusel. Hooned seob üheks tervikuks neid ühendav galerii,” võib lugeda arhitektuuribüroo RTG Arhitektid OÜ koostatud ideekavandi seletuskirjast.

Ideekavandi järgi rajatakse praeguse võimla- ja laohoone vahele ka kujundustööde õppetöökoda. Igas töökojas mahub korraga töötama 16 õpilast ja õpetaja.
Kokku esitati märtsis välja kuulutatud ideekonkursile viis tööd neljalt autorilt. “Laekunud töödest oli võidutöö kindlalt parim ja tugevaim ning vastas žürii ootustele,” sõnas kooli haldusdirektor Arvo Kereme.

Vanast võimlast ja laohoonest kujundatakse kaasaegse sisustusega õppebaas 2011. a jooksul. Projekti kogumaksumus on 9,9 miljonit krooni, sellest 8,2 miljonit tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondilt ja ülejäänu Eesti riigilt. Samast programmist finantseeriti mullu ametikooli Upa töökodade hoone kaasajastamist ja sisustamist. Tänavu saab uue sisu Upa õppehoone.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)