Tiidrek Nurme Eesti rekordi üritus nurjus

Algselt Eesti rekordi püstitamise lootuses 1. juunil Tartu ülikooli staadionil toimunud Kuldliiga etapil miilijooksule startinud Tiidrek Nurme pidi uue treeningutsükli algul leppima ajaga 4.09,18, mis andis talle 4. koha.

USA treeninglaagris põlvele natuke liiga teinud Nurme startis teibitud põlvega ja üritas tempotegijaks palgatud keenialasele jooksu algul ainsana järele jõuda. Teised jooksjad järele ei tulnud.
“Energeetiliselt mul varu oli ja kusagilt midagi katki ei ole ning joosta suudan. Kuna üheksa päeva tagasi alustasin uue treeningutsükliga, siis tegemist oli selle aja jooksul juba viienda tugeva treeninguga. Lihas on tuim ja särtsu nii lühikese distantsi jaoks nagu 1500 meetrit või miil ei ole,” rääkis Nurme.

Eesti 1500 meetri rekordimehe kinnitusel tal põlv siiski nii haige ei ole, et trenni ei saaks teha. “Hoolt ja tähelepanu ta vajab, kuid treenida saab edasi,” ütles Nurme.
Järgmine võistlus on tal kavas 12. juunil Inglismaal, kus osaleb 1500 meetri jooksus. 20. juunil võistleb Nurme Euroopa karikavõistlustel 3000 m jooksus.

“Praegune treeninguplaan Euroopa meistrivõistlusteks näeb ette nende 1500 meetri jooksudega natuke kiirust sisse ajada,” lausus Nurme.
5000 meetri distantsi ta enne juuli lõpul Barcelonas toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi ei jookse.

Jooksuportaal

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)