Nõukogu ei leidnud rikkumisi päevakeskuse juhataja töös (36)

Eile toimus SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu erakorraline koosolek, mille kokku kutsumise tingis sihtasutusest hiljuti koondatud raamatupidaja Marje Väina kiri nõukogu liikmetele.

Kirjas esitati sihtasutuse juhataja Tiia Tammsalu vastu rida tõsiseid süüdistusi, millele koosolekul oodati Tammsalult selgitusi.

Sihtasutuse nõukogu esimehe, abilinnapea Argo Kirsi sõnul kuulas nõukogu ära sihtasutuse juhataja esitatud selgitused ja vastulaused kirjas esitatud süüdistustele. Niisamuti vaadati üle ka süüdistusi ümber lükkavad dokumendid. Kirss ütles Saarte Häälele, et nõukogu võttis teadmiseks ja kiitis heaks juhataja tegevuse. “Nõukogu koosolekule eelneval päeval oli Tiia Tammsalu kutsunud ühe esitatud süüdistuse raames sihtasutusse sotsiaalkindlustusameti järelevalve,” selgitas ta.

Süüdistuste vastulausete ja täiendavate küsimuste-vastuste põhjal ei tuvastanud nõukogu Argo Kirsi kinnitusel juhatajapoolseid rikkumisi.
Täiendava kindluse saamiseks otsustas nõukogu sihtasutuse juhataja Tiia Tammsalu ettepanekul kutsuda lisaks sotsiaalkindlustusameti järelevalvele asutusse ka maksu- ja tolliameti kontrolli.

“Seda lisaks ka asjaolule, et koos kirjaga saadeti nõukogu esimehele Marje Väina poolt ümbrik rahaga, mis tema väitel oligi asutuse “must kassa”,” selgitas nõukogu esimees. Ühtegi fakti, et seda niinimetatud musta kassat oleks peetud juhataja käsul ja teadmisel, nõukogu Kirsi sõnul ei tuvastanud. 
Tiia Tammsalu ütles kommentaariks, et on nüüdseks juba maksu- ja tolliametile kutse saatnud, et sealt tuldaks kontrollima sihtasutuse maksude arvestamist ja nende maksmise õigsust.

“Ma loodan, et koondatud töötaja emotsioonidest ajendatud juhtum saab lahenduse ja mina ning meie meeskond saame jälle keskenduda oma igapäevatööle eakate heaks,” sõnas ta.
Päevakeskusest hiljuti koondatud Marje Väin süüdistas oma kirjas Tiia Tammsalu kahju tekitamises nii asutusele kui ka linnavalitsusele.
Näiteks olevat tema kinnitusel päevakeskuses olnud nn musta raha ümbrik, millest makstud töötasu ringijuhtidele ja viidud maja töötajad jõulude ajal Kodulinna lokaali.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)