Lugeja kiri: Projektipäev Pihtlas (2)

Projekti “Kuritöö ennetus Pihtla valla noorte hulgas” järjekordne üritus toimus 30. mail, sel korral oli keskne teema sõltuvus-ained. Kogunesime Reeküla kirikus, kus vaatasime sõltuvuse teemalisi videoid ja viisime läbi grupivestluse, kus noored rääkisid väga aktiivselt kaasa. Arutelu käigus selgus, et noored on väga leidlikud ja sõltuvusainetega seotud ohtudest teadlikud.

Seejärel läksime Eiste külla kadakate vahele Saarepuhkuse korraldatud paintballi mängima. Paintball on mäng, kus vastasvõistkonda lastakse värvikuulidega. Sihtmärki tabades läheb kuul katki ja jätab värvipleki.

Arvatakse, et paintball muudab mängijad vägivaldseks ja tekitab vaenu, aga see on müüt. Meie kogesime, et noored nautisid mängu ja vaenulikkusest ei olnud jälgegi. Punktide lugemine ununes mängijatel ära ja võit või kaotus ei olnud üldse olulised. Pärast mängu räägiti lahingsituatsioonidest ja sinikatest – kes kuhu pihta oli saanud, mitte võidust ega kaotusest. Mängus saadud sinikad olid väga hinnalised – nende üle tunti uhkust, sest need olid ju ikkagi saadud lahinguplatsil vapralt oma võistkonna eest võideldes.

Pärast paintballi pakkus Saarepuhkus ka kalasuppi, mida meie noored väga kiitsid. Küsisime noorte endi käest, kuidas nad üritusega rahule jäid, ja saime väga positiivseid vastuseid. Kevin ütles, et alguses oli põnev sõltuvusainete teemalist juttu kuulata ja paintball oli lahe, kalasupp oli hea. Rain arvas, et paintball oleks võinud kauemgi kesta. Diana võttis päeva kokku ja ütles, et väga äge üritus oli.
Projekt on ellu viidud Euroopa Liidu programmi Euroopa Noored toetuse abil.

Merlin Raev

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)