Norralased otsivad saarelt lambaid oma jõululauale (10)

Norralased otsivad saarelt lambaid oma jõululauale

LAMBAID ON, AGA POLE KA: Saaremaal kasvatatakse küll palju lambaid, kuid siiski on paari tuhande ribi norralastele müümine küsimärgi all.
Foto: Peeter Kukk

Saaremaa lambakasvatajad peavad läbirääkimisi ettevõtjaga, kes on huvitatud 2000 noorlamba ribi ostmisest norralaste jõululauale. Asjaajamise teeb saarlastest loomapidajate jaoks keeruliseks see, et suur kogus kvaliteetset lambaribi tuleb eksportida korraga.

Ostja nõudel peaksid noorlambad kaaluma 15–20 kilo. Kuigi Saare maakonnas on arvuliselt Eesti maakondadest lambaid kõige rohkem (umbes 15 000), on lambakasvatajate arvates paarituhande töödeldud lambaribi eksportimine üsnagi keerukas ettevõtmine.

“See eeldab seda, et töötlemisele saadetavad lambad peaksid kõik olema enam-vähem ühel ajal sündinud. Meie praktika näitab aga, et talled sünnivad mitme kuu jooksul. Selle asja juures on aga hea see, et potentsiaalne ostja ei öelnud ära, vaid otsib koos lambakasvatajatega probleemile lahendust. Asjast on huvitatud ka Saaremaa lihatööstus,” rääkis Saare maavalitsuse nõunik Leo Filippov.

Mahetalunik Aivar Kallas arvas, et nii suures koguses kvaliteetset lambaliha on Saare maakonnast peaaegu võimatu korraga kokku saada.
“Me vingume sellepärast, et keegi ei taha meie kaupa saada, aga samal ajal me pakume seda n-ö põlve otsast ja vähe. Soomlased on lubanud kõik Saaremaa lambad ära osta. Kõik tahavad aga saada megakoguseid. Meil pole lihtsalt korraga niipalju anda,” konstateeris talumees.

Kallase sõnul läheb suur osa Saaremaa lambaid kahjuks müüki nii-öelda mustalt. “Me peame tegelema ühisturundusega. Sellega, et lambapidaja saadab oma karjast dokumentideta näiteks 20 lihakeha Tallinna turule, ei saa ju rahul olla.
Sööme ise lambaliha, kingime või müüme oma sõpradele ja paneme ülejäänu ametlikult müüki! Kui seda teeme, siis on kõik OK! Nii saaksime me 2000 nõutavat lambaribi ka korraga müüki panna,” arutles Aivar Kallas.

Teadupärast hinnatakse siinsetel rannaniitudel peetavate lammaste liha maitseomadustelt väga heaks. Kallase väitel ei oska me sellest ise lugu pidada. “Me peaksime ise lambalihast tooted au sisse tõstma. Kui oma turg on rahuldatud, alles siis võiksime minna järgmisi turge haarama, aga me millegipärast üritame ise kõige kaugemale minna. Kust võiksime Saaremaal osta suitsutatud lambakintsu või suitsulambaribi? See on ka missiooni küsimus,” tõstatas Kallas probleemi.

Norra ettevõtjaga läbirääkimisi pidanud Karen Allas ei ole lootust kaotanud.
“Nad pidid vaatama, kas saavad tingimusi muuta. Võib-olla võiksid lambad olla erinevas vanuses ja erineva kaaluga. Neil on üks jõuluroog, mida nad just lambaribist teevad. Sellepärast nad tahavadki seda kogust korraga,” selgitas Allas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)