Noored sakslannad põikasid pikal mereretkel ka Kuressaarde sisse (2)

Noored sakslannad põikasid pikal mereretkel ka Kuressaarde sisse

MEREGA HEA LÄBISAAMINE: 19-aastast Nora Andersit (vasakul) ja 20-aastast Kristine Brügget on ees ootamas veel kolm kuud merereisi.
Foto: Peeter Kukk

17. aprillil väikesel Tilda-nimelisel jahil Hamburgist merereisi alustanud Nora Anders ja Kristine Brügge keerasid pühapäeva õhtul sisse ka Kuressaare jahisadamasse. Kuigi väljamaa jahte seisab sadamas teisigi, on Tilda puhul eriline see, et noorukesed meresõitjad on üks 19- ja teine 20-aastane.

Nora Andersi sõnul on nad praeguseks seljataha jätnud ligikaudu 3000 meremiili, aga kui palju neid veel ees ootamas on, ei osanud eile lõuna paiku öelda veel kumbki.
“Reisi alustasime 17. aprillil ja augusti lõpuks plaanime kodus tagasi olla, seega oleme merel ühtekokku neli ja pool kuud,” rääkis Saarte Häälele reisisellidest vanem, 20-aastane Kristine Brügge.

Aasta noorema Nora sõnul on nende järgmine reisisiht Ruhnu ning siis liigutakse edasi Riiga, Tallinna ja Helsingisse, kuid peatuspaiku võib tulla veelgi. Kõik oleneb ilmast ja oludest. “Siit liigume edasi võib-olla teisipäeval, oleneb paljuski jällegi ilmast ja loomulikult peamiselt tuulest,” sõnas Kristine.
Ilmaga on noorukestel sakslannadel seni enamasti vedanud, ainsa koledama kogemusena suutsid nad meenutada tihedat udu, mille kätte nad mõne aja eest keset merd jäid.

“Gdanskist tulles sattusime nii paksu uttu, et oli päris hirmutav. Udu püsis oma viis või kuus tundi ja nähtavus oli vaid paar meetrit,” meenutas Nora. “Siis mõtlesime küll, et ei tea, mis siis saab, kui mõne suure laevaga kokku sattuma peaks selles udus,” lisas Kristine omalt poolt.
Praeguse ilmaga on mõlemad aga väga rahul ning külm neil enda kinnitusel pole. “Kui teekonda alustasime, siis oli küll külm. Meil on kummalgi kaasas viis tekki, mis külma korral ümber keerata,” naeris Kristine ja lisas, et kõiki tekke korraga läks vaja vaid reisi alguses.

Purjetada oskavad mõlemad enda sõnul piisavalt hästi, et merel kenasti toime tulla. Kristine kinnitas, et on purjetamisoskuse selgeks õppinud oma vanematelt ja seega ei pelga ta midagi. “Olen terve oma elu purjetanud,” teatas neiu südikalt.
Nora seevastu on purjetamisega tegelenud vaid mõned aastad, kuid temagi ei paistnud midagi pelgavat. “Kohaliku purjetamisklubiga merel käies sain selgeks ja väga meeldib,” selgitas ta.

Nii pikka reisi kui praegu käsil, pole kumbki aga kunagi varem ette võtnud. “Kõige rohkem oleme suviti merel olnud kuus nädalat järjest,” mainis tüdrukutest noorem.
Noori meresõitjaid kiitis ka Kuressaare jahisadama kapten Oskar Jõgi, keda hämmastas peamiselt see, et tüdrukud julgesid nii tillukese alusega nii pika reisi ette võtta. “Igavesti rõõmsameelsed ja hakkajad tüdrukud on,” nentis Jõgi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)