Kihelkonna küsib hooldekeskusele euroraha (7)

Kihelkonna vallavalitsus on otsustanud küsida hooldekeskuse rajamiseks raha Eesti-Šveitsi koostööprogrammist “Vähese energiakasutusega avalike hoonete ehitamise ja rekonstrueerimise toetamine”.

Vallavanem Raimu Aardami sõnul läheb praegu hooldekodu teemaga “väga tuliselt”, sest taotlus peab olema esitatud 3. juuniks.
“Seis on selles mõttes positiivne, et oleme graafikus ning teistelt valdadelt, kes on soovinud meie projektis osaleda, oleme saanud ka positiivse tagasiside,” rääkis Aardam Saarte Häälele, lisades, et praegu on vaid Kärla vald veel kõhkleval seisukohal, kuna neil arendatakse hooldekoduteenust ka riiklikul tasandil.

Kihelkonnal hakati praeguse hooldekodu baasil kavandama valdadevahelist vanurite hooldamise projekti kaks aastat tagasi ning praeguseks on Aardami sõnul maakonna planeeringus ka arvestatud Kihelkonna õendus-hooldusteenust, kuna siin on olemas nii traditsioonid kui ka väljaõppinud inimesed.

Kihelkonna hooldekeskusse kavandatakse kohti 40 inimesele, hoonesse on planeeritud ka pesupesemise ja dušikasutuse võimalus inimestele väljastpoolt hooldekodu. Kogu projekti üldmaksumuseks on arvestatud 12–14 miljonit krooni.
Kihelkonna hooldekodu projektis on siiani osalenud peale Kihelkonna valla Kärla, Mustjala, Salme, Torgu ja Lümanda. Mustjala ja Salme vald on oma kindla jah-sõna juba öelnud, teistelt ootab Kihelkonna vastuseid jaanipäevaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)