ATV välja petnud saarlane sai tingimisi karistuse (2)

Saaremaalt pärit 33-aastane Igor Soom pettis koos varasema vanglakaaslase Marko Salloga ühelt Pärnu rendifirmalt välja ATV ning toimetas selle Saaremaale.

Soom tunnistati Pärnu maakohtus kelmuses süüdi ja teda karistati kahe aasta pikkuse vangistusega, mille kandmisest ta vabastati tingimisi kahe aasta pikkuse katseajaga. Tema kaaslasele mõisteti reaalne vangistus, mis moodustab koos varasemate kuritegude eest mõistetud vanglakaristusega kokku kolme aasta pikkuse reaalse vangistuse.

Mõlemalt mehelt mõisteti ettevõtja kasuks välja 642 542 krooni kuriteoga tekitatud kahju hüvitamiseks.
Süüdistuse järgi tegi varem varguste eest kriminaalkorras karistatud Soom Sallole ettepaneku petta rendileandjalt välja maastikusõiduk ATV. Soom lubas selle eest Sallole maksta 12 000 krooni. Sallo valis välja ühe Pärnu külje all asuva ettevõtte.

2008. aasta jaanuaris rentiski Sallo OÜ-st H oma nimele ATV Suzuki LT-A 700 väärtusega 127 000 krooni. Sallo ei öelnud juhatajale ka oma õiget elukohta ja lubas masina järgmisel päeval tagastada.
Juhataja pani ATV haagisele, mis toimetas masina kohta, kus kelmuse organiseerinud Soom selle oma kaubikusse laadis. Seejärel sõitsid Soom ja Sallo parvlaevaga Saaremaale, kus Sallole anti ka kätte 12 000 krooni.

Soomi kaitsja kaebas küll otsuse edasi, väites, et Soom ei ole kelmust toime pannud, sest kuriteo saatis korda Sallo. Kuid ringkonnakohus jäi seisukohale, et just Soom töötas välja kuriteo toimepanemise plaani, muretses ATV äraviimiseks kaubiku, lubas Sallole väljapetmise eest tasu ja sai ka ise varalist kasu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 502 korda, sh täna 1)