Lühidalt spordist

KERGEJÕUSTIK: Sarma seeriajooksude 3000 m jooksu võitis meestest isikliku rekordi lähedase tulemusega Ahto Jakson ajaga 10.13,4. Teine oli Henek Tomson ajaga 10.28,3 ning kolmas Urmo Auväärt, 11.02,4.
Veteranide arvestus: 1. Ago Kokk 10.48,1; 2. Antti Toplaan 10.51,4; 3. Tõnu Vaher 12.22,3.

Naistest oli esimene Johanna Toplaan ajaga 11.55,8, teine Taimi Kangur ajaga 12.07,1 ja kolmas Annika Vaher ajaga 12.11,9. Neiud: 1. Birgit Vinn 13.58,7; 2. Sandra Teras 14.15,8.
Noormehed: 1. Lenari Kuris 11.26,6; 2. Paul Kolk 12.54,8; 3. Mairo Tänav 13.25,6.
Kokku osales 24 jooksjat. Järgmine seeriajooks toimub 31. mail kl 19, distants 1500 m.

ORIENTEERUMINE: SOK 2. neljapäevakul olid võistlusklasside parimad Eliis Kaseväli, Sandra Teras, Ann Saks, Piret Sepp, Maarja Müür, Liina Silluste, Maarika Saks, Urve Kaseväli, Romet Teras, Sven Mihkel Lember, Mihkel Truu, Jaanus Müür, Antti Kopliste, Väino Vaha.

28. mail toimub Karujärvel BIKEST-i sprindivõistlus rattaorienteerumises. Startide algus kell 18. Kell 19.30 autasustamine. 29. mail peetakse samas Eesti meistrivõistlused rattaorienteerumises lühirajal. Startide algus kell 14. Orienteeruvalt kell 16 on autasustamine. 30. mail on kavas Eesti meistrivõistlused rattaorienteerumises tavarajal. Startide algus kell 11. Autasustamine (tavarada ja BIKEST) kell 14.15.

PURJETAMINE: Sel nädalavahetusel, 28.–30. maini kogunevad olümpiaklassi RS:X ning noorteklasside Laser 4.7, Zoom8, Optimist, 420 ja Techno 293 purjetajad Roomassaarde, kus toimub EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika esimene etapp Roomassaare regatt 2010.

Regatt avatakse reedel kell 14 Roomassaare sadamas. Esimese sõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 16, laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ja pühapäeval kell 11. Kolme võistluspäeva jooksul toimub igas klassis maksimaalselt 7 sõitu, kuid mitte rohkem kui 4 sõitu päevas.

AUTORALLI: Eile õhtul alanud Portugali MM rallil osaleb ka N-rühma masinal Pirellis Star Driver meeskonnas sõitev Ott Tänak koos kaardilugeja Kuldar Sikuga. Numbri 27 all rajale minev Tänak kihutab MM sarja hooaja kuuendal etapil Mitsubishi Lancer Evo X võistlusautol.

JALGPALL: Saaremaa jalgpallimeistrivõistluste I voorus võitis Orissaare 80 pealtvaataja ees Leisit 7 : 2. Meistrivõistluste uustulnuk FC Taritu võitis eelmise aasta võitja Torgu 4 : 2. Kaarma VC sai esimese võidu, kui alistas Salme 0 : 2.