Kastmõrdadega püük selleks aastaks lõppemas

Keskkonnaministeerium valmistab ette määrust, millega lõpetatakse kastmõrraga püük Liivi lahes. Ministeeriumi andmetel on praeguseks rannapüügiks eraldatud räimekvoodist 72,5% välja püütud.

Vaatamata sellele, et ligi 30 protsenti on veel püüdmata, lõpetatakse püük arvatavasti varem, kuna eelmisel aastal ületati räimekvooti 7%. Ületamine toimus suuresti riigi bürokraatiamasina aegluse tõttu. Nimelt oli juunis suur väljapüük ning minister ei saa püüki lõpetavat määrust välja anda varem, kui kvoot on täis. Määruse jõustumine ehk siis Riigi Teatajas ilmumine võtab aega 3–4 nädalat.

Kokkuvõttes kalurid ministeeriumi hinnangul siiski midagi ei kaota, kuna kahe aasta kogus on ikkagi sama. Samas ei püüa kalurid kastmõrdadega mitte üksnes räime, vaid ka näiteks praegu püütavat tuulehaugi.
Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Ain Soome sõnul saavad kalurid tuulehaugi püüdmist jätkata teist tüüpi mõrdadega.

“Kalavarude kaitse ja ratsionaalse kasutamise seisukohalt ei ole paraku võimalik keelata üksnes räimepüüki ja jätta kastmõrrad püügile, sest kui need püügivahendid on vees, siis püüavad need paratamatult ka räime. Räime vabastamine kalapüünisest eluvõimelisena on väga küsitav,” ütles Soome.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)