Rahvaliitlaste aktiiv ühineb sotsidega (3)

Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühenduse kümme liiget eesotsas kohaliku juhatuse liikmetega teatasid esmaspäeval Rahvaliidust väljaastumisest ja ühinemisest Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Rahvaliidust lahkujate hulgas on viis Rahvaliidu Saaremaa ühenduse juhatuse liiget ja kolm kohalikku omavalitsusjuhti, teatas Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühenduse senine esimees Aarne Lember BNS-ile. Lisaks Laimjala volikogu esimehele Lemberile vahetasid erakonda Kihelkonna vallavanem Raimu Aar-dam ja Pihtla vallajuht Jüri Saar.

Kõik sotsidega liitujad kuulusid Lemberi sõnul Rahvaliidu pühapäeval toimunud erakorralisel kongressil Saaremaa 17-liikmelise delegatsiooni koosseisu. Lisaks lahkus Rahvaliidust veel viis delegaati, kes võtsid edasiste sammude osas aga mõtlemisaja. Kaks Saaremaa delegaati otsustas jätkata Rahvaliidus.
Aarne Lember ütles Saarte Häälele, et ülejäänud enam kui 300 Rahvaliidu Saaremaa ühenduse liiget peavad ise otsustama, kas nad jätkavad Rahvaliidus, liituvad sotside või mõne teise parteiga või loobuvad üldse poliitikast.

“Iga inimene otsustab seda ise, meie kellelegi survet ei avalda. Meie töökohti ei paku ega hakka hiljem ka taga kiusama,” sõnas Lember.
Lember mainis, et uuenenud liikmeskonnaga Saaremaa sotsid kavatsevad sügisel korraldada kongressi, kus valitakse uus juhtorgan, kes hakkab maakonnas partei tööd koordineerima.

Ta märkis ka, et Villu Reiljani ja Mai Treiali toetajad kukutasid pühapäeval toimunud kongressil Rahvaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna võrdsetel alustel ühinemise läbi, omamata samas mingit plaani erakonna edasi juhtimiseks ja valimistele viimiseks.
Rahvaliidu kongress hääletas pühapäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ühinemise vastu. Ühinemist toetas 42 ja ei toetanud 58 protsenti hääletanutest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)