Muhu võib sotsiaalkeskuse ehitajaga lepingu lõpetada (1)

Muhu võib sotsiaalkeskuse ehitajaga lepingu lõpetada

PIDULIK HETK: Mullu juulikuus toimunud nurgakivipanekul ei osanud Pöide vallavanem Jüri Linde (vasakul) ja toonane Muhu vallajuht Tiit Peedu ilmselt oodata, et sotsiaalkeskuse ehitus venima hakkab.
Foto: Aare Laine

Reedel korralist istungit pidanud Muhu vallavolikogu kuulas ära sotsiaalkeskuse ehitamisel tekkinud probleemid ja soovitas vallavalitsusel hinnakokkuleppe mittesaavutamisel selgitada välja juriidilised võimalused senise hankelepingu lõpetamiseks ja uue hanke väljakuulutamiseks.

“Volikogu ei teinud mingit ametlikku otsust, kuid kaaluti siiski erinevaid võimalusi ehituse jätkamiseks kuni uue hankeni välja,” ütles Saarte Häälele Muhu vallavanem Raido Liitmäe.
Eelarve suurenemisest põhjustatud finantsvaidluste tõttu on Muhu sotsiaalkeskuse ehitusel tööd seisnud juba kolm ja pool kuud.

Hiljuti sai Muhu vald ehitajapoolsed kommentaarid Muhu vallavalitsuse koostatud sotsiaalkeskuse muudatus- ja lisatööde kalkulatsioonile, mis aga ei toonud konfliktsituatsioonile oodatud lahendust.
Erimeelsused tellija ja ehitaja vahel said alguse möödunud aasta lõpus, kui riigihankel veidi enam kui 14,2 miljoni krooniga (pluss käibemaks) odavaima pakkumise teinud Facio Ehituse AS küsis muudatus- ja lisatööde eest täiendavalt 2 647 176 krooni (pluss käibemaks).

Muhu sotsiaalkeskus, mis peaks valmima oktoobri lõpuks, on graafikust maas hinnanguliselt kaks ja pool kuud. Praeguseks on valatud vundament ja laotud pisut müüre, määratud tähtajaks hoonet ilmselt valmis ei jõuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)