Mees põrutas ratastoolis Saaremaalt Tallinna (11)

Mees põrutas ratastoolis Saaremaalt Tallinna

KANGE MEES: Teet Prikk võttis enam kui kahesaja kilomeetri pikkuse retke ette ratastoolis.
Foto: Kanal2

Kärla vallas Kogula eakatekodus elav 56-aastane liikumispuudega Teet Prikk otsustas kaheks kuuks puhkuse võtta ja pealinna sõita, et seal Hannes Võrno ja Kristjan Jõekaldaga kokku saada ning osaleda “Tõehetke” saates ja “Kahevõitluses”. Varem on ta käinud saates “Kes tahab saada miljonäriks?” ja tulnud sealt tagasi 64 000 krooniga.

Nii võttiski Teet Prikk eakatekodust kuni 1. augustini puhkuse ning startis oma ratastoolil Tallinna poole. Eakatekodu personali kinnitusel on Prikk igati hakkaja ja väga tark mees ning ainuke asi, mis tal omaette elamist takistab, ongi see, et tal pole jalgu. “Ta on selline seikleja mees. Minema hakkas ta pühapäeval ja tubli poiss, et ta nüüd ikka kohale ka jõudis sinna,” ütles anonüümseks jääda soovinud eakatekodu töötaja Saarte Häälele.

Eakatekodu juhataja Jaanika Rikko ütles aga lõbusalt, et eakatekodu pole vangimaja ning Prikk on igati seaduslikult ja lubatult puhkusel. “Ta on täiesti adekvaatne inimene, ainult ei saa üksi endaga hakkama ja kodus oli tal raske,” sõnas Rikko. Nii saadetigi Harjumaal Rae vallas elanud mees sel talvel Saaremaale Kogula eakatekoju.

Mõne aja eest käis Prikk juhataja jutul, sest tal tuli tahtmine puhkust võtta ja mandrile sõita. “Ma rääkisin siis Rae valla sotsiaaltöötajaga, et Prikk tahaks kangesti ratastooliga minna ja kuna ta on väga tugevate kätega, siis saab ta hakkama küll, ning sotsiaaltöötaja ütles, et tehku siis avaldus ja ongi korras,” rääkis Rikko. Puhkust tahtis Prikk seetõttu, et igati teadmishimulise mehena, kes on aastaid ristsõnu lahendanud, tuli tal suur tahtmine minna saadetesse “Tõehetk” ja “Kahevõitlus”. “Ta on kunagi ka miljonimängus osalenud ja sealt 64 000 krooni võitnud,” lisas juhataja.

Toidukott kaasa ja teele!

Möödunud reedel antigi siis mehele eakatekodust toidukott ja jooginõud kaasa ning saadeti teele. “Täna (eile – toim) hommikul, kui tööle läksin, vaatasid kõik seal telekast “Reporteri” kordust, kus meie Prikk oli. See oli kõigi jaoks suur sündmus,” lagistas Rikko naerda. “Kõige uhkem oli veel see, et ta seal nii uhkesti kinnitas, et ta on Saaremaalt,” lisas ta.

Juhataja arvas, et ju mees tegelikult pool teed ikkagi mõne autoga sõita sai, sest seda lootnud Prikk ka enne teele asumist ise. “Inimestel on ju kurb, kui teisel inimesel jalgu pole, ja ikka aidatakse. Ta oli ise üsna kindel ka, et küll ta vahepeal auto peale saab,” märkis Rikko. Ainuke viperus, mis meest teel olles tabas, oli see, et pikal teekonnal kadusid helkurid ratastooli küljest ära. “Aga nagu kuulda oli, sai ta politseilt uued, et ta ikka pimedas nähtav oleks,” rõõmustas juhataja.

Rikko sõnul on Prikk üldse kõva rännumees ja seda kinnitati Kogula eakatekodu perele ka Rae vallast enne mehe Saaremaale saatmist. “Uurisin talt, et kuidas ta siis niimoodi rändab, et kus ta ööbib ja tema vastas, et “kas sa siis hulkur Rasmust pole lugenud – magan mõnes küünis”,” meenutas Jaanika Rikko.

Probleeme pole Prikiga eakatekodus olnud, sest mees on alati õigeks kellaajaks jälle toas olnud. “Nii ta Saaremaal ringi tiirutab,” muheles Rikko.
Lisaks telesaadetesse pääsemise soovile oli mehel kindel soov oma endisest elukohast ära tuua sinna maha jäänud teatmeteosed, mida tal suure ristsõnahuvilisena on kindlasti edaspidigi vaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)