Saarlased tarbivad Saksamaa villafirma tooteid Eestis enim (4)

Saarlased tarbivad Saksamaa villafirma tooteid Eestis enim

TERVISLIK VÖÖ: “Lambavillast vööd saab kasutada mitmeti, kas keha, kaela, käe või jala ümber,” selgitas müügijuht Vaigo Vilba.
Foto: Aare Laine

Eastcon AG Eesti AS müügijuht Vaigo Vilba, kes aastaid firma naturaalvillast vooditarbeid saarlastelegi esitlemas käinud, hindab siinsete inimeste ostusoove igati positiivselt, öeldes, et Eesti maapiirkondadest hoiab Saare maakond kindlalt liidripositsiooni.

“Saarlaste arvele saame kirjutada kogu meie müügimahust ühe kümnendiku. Hästi lähevad meie tooted ka Võru maakonnas. Võrulased hoiavad selles arvestuses teist kohta,” teavitas Vaigo Vilba.

Esitlusel viibinud ajaloolase Bruno Pao väitel oskavad saarlased lambavillast riietus-esemete ja vooditarvete väärtust hinnata ammusest ajast. Saartel on lambakasvatus kogu aeg au sees olnud. Villased kampsunid, kindad, sokid ja mütsid, muiste ka villane aluspesu, naiste villased alusseelikud olid kaitseks valitseva niiske kliima eest. “Reuma vastu on villased riietusesemed asendamatud,” nentis Bruno Pao.
“Eestlased on üldse villast väga teadlikud. Siin ei ole vaja jalgratast leiutama hakata,” toonitas ka Vilba toodete tutvustamisel.

Müügijuhi sõnul ei turusta Eastcon oma tooteid jaekaubanduses. Kõige mõjuvamaks peab müügijuht toodete tutvustamist väikestele gruppidele. Meriinolamba- ja kaamelivill on Eastconi toodete põhitooraine. Vilba sõnul annab meriino aastas umbes 6 kilogrammi kõrge lanoliinisisaldusega villa, mis on inimese nahale tervislik.

Esitlusel viibijad said müügijuhilt teada ka toodete tegemise tehnoloogia. Eastconi toodetel ei ole spetsiifilist, nii nagu saarlased ütlevad, lambasaasta lõhna. Seda tänu töötlemisele. Ometi sisaldavad tekid, padjad ja muud asjad lanoliini vajalikul hulgal.
Müügijuht ise peab oma lemmiktoodeteks kaamelivillast vooditarbeid. Kaamelivillast on tehtud ka soojapidavad sõdurisinelid, nagu ka tuukrivarustuses olev soe pesu.

“Vill laseb õhku läbi ja leevendab valu. Kui kanname villaseid riideid või magame villase teki all ja villasel voodikattel, siis me ei higista. Tähtis on ka see, et vill hoiab ühtlast temperatuuri. Me magame ühe kolmandiku oma elust, hoolitsegem siis ise selle eest, et une kvaliteet oleks hea,” soovitas Vilba tervislikke materjale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 607 korda, sh täna 1)