Leedulased ja lätlased on kohal, võrulastest ja põlvalastest rääkimata

Leedulased ja lätlased on kohal, võrulastest ja põlvalastest rääkimata

PÄIKE, SOE KEVADILM JA TÄRKAV LOODUS: Ka need tegurid aitavad Kuressaare aiandus- ja lillepäevade õnnestumisele kaasa.
Foto: Peeter Kukk

Tegelikult on Kuressaare 8. aiandus- ja lillepäevadel kaubapakkujaid peale leedulaste, lätlaste, võrulaste ja põlvalaste veel Tartu-, Harju-, Lääne-, Viru-, Jõgeva-, Rapla- ja muidugi Saaremaalt. Laada korraldaja Reet Truuväärti sõnul on müügipunkte 65. Möödunud kevadel küündis osalejate arv samuti sinnakanti. Leedulasi pole aga siinsetel aiandus- ja lillepäevadel enne osalenud. Tänutäheks premeeris Reet Truuväärt leedulasi auhinnaga “Kaugema nurga Ants”.

Kaalukuse auhind antakse osalejale, kellel on kõige värvikam ja suurejoonelisem ekspositsioon. Kolmas auhind kannab nime lilleleedi või -mister. Selle tiitli saab kõige suuremat sortimenti pakkunud lillemüüja.

Kuressaarde on leidnud tee ka firmad, kes pole siin varem kaubelnud. Peale lillede ja aiakauba pakutakse suures valikus toidukaupu. “See ongi meie üks suund, et anda kohalikule eesti toiduvalmistajale väljund. Eelkõige on laadale tulnud väiketootjad. Teiseks haruks on käsitöö. Käsitöömeistreid on samuti üsna palju,” rõõmustas Truuväärt.

Tänavu üllatasid kaubapakkujad laadakülalisi laia sortimendiga. “Mulle on paljud inimesed öelnud, et silmad võtab kirjuks. Mõni on öelnud, et siin on nii palju asju, et peab enne valiku tegemist platsile mitu tiiru peale tegema,” tähendas korraldaja.

Nn tivoliplats, kus avarust rohkem, meeldib aiandus- ja lillepäevade uue kohana nii ostjaile kui ka kaubapakkujaile. “Murul viibides tekib mõnus suvine tunne,” kiitis üks laadaline.
Täna kell 9 läheb taas laadaks lahti. Kell 16 kuulutatakse 8. aiandus- ja lillepäevad lõppenuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)