Kuressaare-Panga tee sai tolmuvabaks (1)

Läinud neljapäevast saab Saaremaa ühele köitvamale turismiobjektile Panga pangale Kuressaarest sõita kogu ulatuses peaaegu tolmuvaba teed mööda, kinnitas Lääne regiooni maanteeameti Kuressaare esinduse peaspetsialist Toomas Magus.

“Ja paari-kolme nädala pärast võib öelda, et tolmu enam üldse ei ole,” rääkis Magus. “Tehnoloogia on selline, et pindamise järel kulub natuke aega katte formeerumisele, mistõttu kuiva ilmaga võib veel veidi tolmu tõusta.” Kolme nädala möödudes on killustik tema sõnul kinni ja seejärel pühitakse tee üle.

Kokku sai katte alla 8,8 km pikkune Lussu–Võhma teelõik. Nüüd pääsevad Panga pangale ka need turismibussid, mille õhupuhastid tolmuseid teid pelgavad. Lisaks saab suve lõpuks sealkandis tolmuvabaks ka Võhma–Mustjala tee.
Töö teinud AS-i Saaremaa Teed juhatuse liige Üllar Seeman ütles, et tema teada saab täna ka 3,5 km Soela ringi teed tolmuvaba katte alla.

Hetkel käivad tööd Kärla vallas Mõnnuste küla teel, hanked uue katte panemiseks on AS Saaremaa Teed võitnud ka Jaagarahu 5-km lõigule ja Mustjala–Võhma teele.
Heli Kakko Saaremaa giidide ühingust ütles, et sõnum Panga tee tolmuvabaks muutmisest on väga positiivne: “Kui Saaremaa vaatamisväärsuste kohta midagi küsitakse, siis kõige esimesena seda, milline tee sinna läheb.”

Tema sõnul keelduvad bussijuhid tihti tolmustel teedel sõitmast, viidates tehnilistele probleemidele, mis võivad tekkida. Samas on Saaremaa põhjarannik ja Panga pank ühed populaarsemad turismimarsruudid. Kakko avaldas lootust, et infot teede uue mustkatte kohta hakatakse levitama kõikvõimalike kanalite kaudu, kust see reisikorraldajateni jõuab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)