Kuhu minna

Laupäev, 15. mai

KINO
Divas kl 20.05 Põrgulik kohting. Alla 12-a mittesoovitatav. Pilet 50.–

LAAT
Sandlas kl 10–13 kevadlaat. Tulge ostma-müüma! Müügil OÜ Pihtla Veskid toodetud täistera-rukkijahu. Info tel 52 68 684, 53 025 620.
Kuressaares nn tivoli platsil kl 9–18 Kuressaare 8. aiandus- ja lillepäevad. 

ÜRITUS
Muhu Muuseumis Koguval ülemaailmne muuseumiöö Öös on asju. Tasuta. 
Saaremaa Muuseumis kl 18–24 muuseumiöö Öös on lugusid. Avatud tasuta külastusteks. Kuressaare linnuse kapiitlisaalis kl 20 avalik “ebateaduslik sümpoosion” pealkirjaga Merega piiratud mõistus.
Valjala rahvamajas kl 20 taidlejate kontsert Kevad südames. Tantsuks Aare Tomson. Pääse peole 50.–/25.–

TANTS
Divas DJ P. Kukk. Pilet 50.–, enne südaööd 35.–. Esimesel tunnil netiflaieriga tasuta.
Kodulinna lokaalis DJ Raaper. Naistele tasuta.
Club Privilege’is Koit Toome plaadi Kaugele siit esitlus.
Mönusas Villemis Uno Kaupmees ja Lustgast.
Roomassaare kõrtsis musitseerivad Silja ja Rauno.

Pühapäev, 16. mai

KINO
Divas kl 17 ja kl 19.05 Põrgulik kohting. Pilet 50.–

SPORT
Laimjalas kl 10 petanki etapp. Kavas paarismäng. Osavõtumaks 10 krooni. Info tel 55 641 605.
Kuressaare kunstmuruväljakul Eesti jalgpalli MV III liiga Lääne piirkond: kl 13 Saaremaa JK aaMeraaS vs. Kohila JK Püsivus.

Esmaspäev, 17. mai

KINO
Diva suletud.

SPORT
Kuressaare staadionil kl 19 JK Sarma seeriajooks, 3000 m.


Üleskutse

Eesti naised teevad uskumatuid tegusid

Naiskodukaitse korraldab sel kevadel fotokonkursi “Eesti naise uskumatud tegemised”, millest võivad osa võtta kõik fotohuvilised.

Konkursi eesmärk on märgata ja hinnata eesti naist, sest eesti naine, olgu ta teadlane või taluperenaine, teeb uskumatuid tegusid. Fotokonkursi projektijuhi Elisa Sammelselja sõnul väärib eesti naine jäädvustamist, kuna ta on huvitav, tore, ettevõtlik ja teeb asju, mis on olulised: “Tahame inimestelt teada, millisena näevad nemad eesti naisi meie ümber ja milliseid rolle on eesti naised enda kanda võtnud.” Piltide kogumine fotokonkursi tarvis toimub mais-juunis, sellele järgneb internetihääletus publiku lemmiku leidmiseks. Fotokonkursi reegleid saab vaadata aadressil http://konkurss.naiskodukaitse.ee .

Naiskodukaitse on Kaitseliidu eriorganisatsioon, mis koondab enam kui 1400 naist üle kogu maa, olles seega suurim naisorganisatsioon Eestis.
Lisainfo – Elisa Sammelselg, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna aseesinaine, fotokonkursi projektijuht, tel 53 830 773, e-mail: esammelselg@gmail.com .

Ürituse eelinfo

Säärel avatakse laupäeval militaarmuuseum

Kunagises Sääre piirivalvekordonis avatakse laupäeval, 15. mail kell 15 Saaremaa muinsuskaitseseltsi eestvõtmisel Sõrve mili-taarmuuseum. Viis aastat tagasi avatud Sääre ajalootuba jäi ammugi eksponaatide jaoks väikeseks. Uues muuseumis eksponeeritakse põhiliselt Sõrve lahingutandritelt korjatud nii Esimese kui Teise maailmasõja aegseid relvi, lahingumoona ja muid asju, mida võib kokku võtta sõnaga militaarne.

Talgupäev algab kell 10

Saaremaa muinsuskaitseselts ja merekultuuriselts ootavad laupäeval kl 10 endise kordoni territooriumit koristama. Hea kui talgulised saavad ise rehad ja luuad kaasa võtta. Lõuna ajal kostitavad korraldajad töötegijaid supiga. Pärast muuseumi avamist esitleb telemees Margus Muld osalejaile filmi pealkirjaga “Maa mu all”, mis võtab kokku ajaloolase ja kirjamehe Bruno Pao tööd-tegemised.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)