Ettevõtjad panid käe alla tublide õppurite tunnustamisele (2)

Ettevõtjad panid käe alla tublide õppurite tunnustamisele

PIDULIK HETK: Samal ajal kui Raivo Peeters šampanjapokaale täitis, allkirjastasid Tullio Liblik, Toomas Kasemaa ja Robert Pajussaar koostöökokkuleppe, mille järgi hakatakse tunnustama eriliselt tublisid õppureid ja nende juhendajaid.
Foto: Peeter Kukk

Eile allkirjastasid Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar ja Saare maavanem Toomas Kasemaa maavalitsuses koostööleppe, mille kohaselt toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa ettevõtjate liit silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilasi.

Kui Saarte Investeering on tublisid õppureid toetanud viimased kolm aastat, siis ettevõtjate liit ühines leppega tänavu. “Õpilaste silmapaistvate tulemuste eest tunnustamine annab noortele sõnumi, et nende pingutusi märgatakse ka väljaspool perekonda ja kooli ning kohalikud ettevõtjad väärtustavad tublisid inimesi. Mul on hea meel, et Saaremaa ettevõtjate liit on Saarte Investeeringu algatusega kaasa tulnud ning on valmis tublisid õpilasi tunnustama ka majanduslikult rasketel aegadel,” ütles Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik.

Robert Pajussaare sõnul on selge, et ettevõtjad väärtustavad inimesi ja sealhulgas ka õppijaid. “Kurb on see, et paljud õpilased, kes on väga edukad ja hästi hakkama saavad, ei naase enam Saaremaale,” nentis ta, lisades, et oleks tore, kui nad seda rohkem teeksid, sest Saaremaal on edukaks ettevõtluseks absoluutselt kõik olemas – paremat elukeskkonda ei ole mitte kusagil. “Innustan just noori inimesi tegelema ettevõtlusega Saaremaal.

Minu sõnum noortele on: koostööleppe järgi toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa ettevõtjate liit teadmiste omandamises Eestis ja maailmas silmapaistvaid tulemusi saavutanud Saare maakonna õpilasi järgnevalt – rahvusvahelisel aineolümpiaadil I koha saavutanud õpilast premeeritakse 3000 krooniga, riigieksamil maksimumpunktid saavutanud õpilast 2000 krooniga, igal vabariiklikul aineolümpiaadil saavutatud I koha ning rahvusvahelisel aineolümpiaadil saavutatud II–X koha eest 2000 krooniga ning vabariiklikul aineolümpiaadil II–X koha saanud õpilast ja rahvusvahelisel aineolümpiaadil I–X koha saanud õpilast premeeritakse raamatupoe kinkekaardiga väärtuses 350 krooni (raamatupoodidest on tänavu koostööleppepartner Rahva Raamat).

Väljamakstavate preemiate arv aastas ei ole arvuliselt piiratud ning seda, kui palju neid tegelikult välja jagatakse, veel ei teata, sest meeles peetakse ka neid, kes saavad riigieksamil maksimaalse 100 punkti.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peetersi sõnul on viimased olümpiaadid – geograafia ja bioloogia – veel ees ning kuna tegemist on ainetega, kus saar-lased ikka edukalt esinenud, võib arvata, et sealt tänavugi kohti tuleb. Tänavusel õppeaastal silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilastele antakse preemiad üle Kuressaare Linnateatris 27. mail. Riigieksamitel maksimaaltulemuse saanud saavad oma tunnustuse aga lõpuaktusel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)