Esimene eestlane, kes on käinud kõigi Euroopa riikide kõrgematel tippudel (3)

Saarlane Andres Karu on esimene eestlane, kes ära käinud kõigil Euroopa riikide kõrgematel mäetippudel. Paar aastat tagasi eesmärgiks võetu on nüüdseks saavutatud, sest üleeile laskus ta Euroopa 45. riigi kõrgeimast paigast – Islandil Vatnajökulli liustikul asuvalt 2110 m kõrguselt Hvanna-
dalshnūkurilt.

“Mäkke tõusime kaheksa tundi ja alla tulime neli,” rääkis Andres Karu eile rahulolevalt Saarte Häälele. Kui veel mõni päev tagasi tundus mehele, et Islandile tuleb minna veel kolmaski kord (eelmise aasta suvel Hvannadalshnūkuril käik luhtus), sest lennukid hilinesid ja kõik tundus viltu vedavat, siis nüüd, lõppkokkuvõttes läks kõik hästi.

“Tuhapilved siinset elu ei sega, sest islandlased ise on sellega harjunud,” rääkis ta. Andres lisas, et nemad ise pole seda vulkaani näinud, kuid ringi sõites on nad silmanud tuhaseid katuseääri ning 50 kilomeetrit sõideti päris tuha sees. “Võrreldes möödunud aastaga ei ole siin küll midagi muutunud, turiste ei ole ka rohkem kui mullu,” märkis Karu, lisades, et islandlased viivad külalisi niipea, kui see võimalikuks osutub, vulkaane ka vaatama.

Nüüd, mil kõik Euroopa kõrgemad paigad on Karul läbi käidud, mõlgutab ta plaane juba edaspidiseks. “Võtaks suvel mõne viimase hetke reisi ja läheks näiteks Iisraeli, Küprosele või Egiptusesse,” mõlgutas ta mõtteid. Sügisel on tal aga kindel plaan sõita Iraani, et käia ära sealse kõrgeima mäe tipus (5700 m).

Loomulikult võiks Karu oma kinnitusel ette võtta kogu maailma riikide kõrgeimad paigad, kuid suure tõenäosusega ei ole see võimalik, kuna igale poole lihtsalt ei pääse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)