Oodatakse abi metsavenna mälestamiseks

Saaremaa vabadusvõitlejate ühendus ja veteranide ühendus Linnus soovivad panna mälestusmärgi 1946. aastal Eikla lähedal hukkunud metsavennale Johann Metsale.

Märtsis 1946 toimus Eikla lähedal kokkupõrge NKVD ja metsavendade vahel. Päeva kestnud lahingu järel suutis kaks metsavenda lahkuda, kuid üks hukkus. “NKVD-laste kätte langenud metsavenna surnukeha mõnitati ja visati hõõguva punkri jäänustele,” teavad aktsiooni algatajad.
50 aastat hiljem asetati samasse kohta Kaitseliidu tollase malevapealiku Mati Vendeli eestvedamisel puust rist hukkunud metsavenna mälestuseks ja taastati üle magistraalkraavi viiv purre.

Nüüd soovivad vabadusvõitlejad paigaldada juba pehkinud risti asemele graniidist kivi ja taas kord purde taastada. Takistuseks on aga rahanappus.
Annetuste kogumiseks on Kaitseliidu Saaremaa maleva staabis avatud annetuste kogumise kast ning soovi korral saab annetaja kirjutada ka oma nime juuresolevale lehele. Raha saab üle kanda ka Saaremaa Vabadusvõitlejate arvelduskontole 10602009511001 SEB pangas, märksõnana tuleb lisada “Metsavend”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)