EAS kaalub Kuressaare Gümnaasiumi SA juhtumi uurimist (6)

Eilses Saarte Hääles kirjutasime, et riigihangete amet tuvastas Kuressaare Gümnaasiumi SA poolse riigihangete seaduse rikkumise. Tänaseks on selgunud, et toimepandut võidakse hakata uurima.

Olgugi et rikkumine toimus rohkem kui kaks aastat tagasi ja on seega seaduse mõistes aegunud, kaalub ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) palve esitamist regionaalministri juhitavale komisjonile, et KG-ga seonduv päevakorda võetaks.

“Nüüd kaalub EAS ettepaneku tegemist regionaalministri juhitavale regionaalsete investeeringute programmi komisjonile, et võtta juhtumi arutamine päevakorda ja et komisjon võtaks seisukoha, kas ja kuidas antud teemaga edasi minna,” teatas Saarte Häälele EAS-i turundus- ja kommunikatsiooniüksuse kommunikatsiooni koordinaator Merilin Pärli.
Valitsuse määruse kohaselt võib regionaalsete investeeringutoetuste programmist saadud raha teatud tingimustel ka tagasi nõuda.

Kuressaare Gümnaasiumi SA sõlmis KG võimla rekonstrueerimiseks 2006. aasta jaanuaris avatud pakkumismenetlusena läbiviidud riigihanke tulemusena hankelepingu ehitusfirmaga Primus PR OÜ. Riigihangete amet tuvastas, et leping oli sõlmitud teistel tingimustel, kui algselt oli ette nähtud. Toona kehtinud riigihangete seadus seda ei lubanud ja keelas ka läbirääkimised. Kuna lepingutingimusi oli muudetud, järeldas RHA, et toimusid ka läbirääkimised.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)