UUS! Kuressaare 447 – linnapea Urve Tiiduse tervitus linna sünnipäeva kontserdi külalistele

Tere õhtust, austatud külalised!
Tere tulemast Kuressaare linna sünnipäeva kontserdile.

Mis on veel parem põhjus kokku tulla kui sünnipäev!
Keegi vaimukas tarkpea ütles kord: tõeliselt vanaks hakkate jääma siis, kui sünnipäeva küünlad lähevad rohkem maksma kui sünnipäeva tort ise. Kolme aasta pärast kontrollime seda väidet. Kui Kuressaarel täitub 450 aastat, küpsetame suure tordi ja kaunistame 450 küünlaga. Loodan väga, et tort tuleb kallim kui küünlad ja Kuressaaret saab jätkuvalt nooreks pidada. Tõeliselt vanade 10 000-aastaste linnade kõrval on Kuressaare ju poisike.

Mis on õieti tähtsam ühe linna elus, kas aastate hulk või nende aastate jooksul loodud elukvaliteet? Ajalugu jäägu täna kõrvale. Võtame aasta 2010. Te kindlasti tunnete linnakodanikena vahel muret, kõigi oma isiklike murede kõrval, kas tänane sünnipäevalaps Kuressaare ikka hakkama saab ja suudab majanduslanguse ajal ka midagi saavutada. Midagi, millel on jäävam väärtus. Kinnitan teile, jah suudab.

Linn investeerib 53 miljonit krooni üksnes objektidesse, mis otseselt rõõmustavad meie peresid ja külalisi juba sel aastal ja tulevikus. Raekoja I korrus sai valmis – väga hästi tehtud, muusikakool uueneb täielikult. 5. Lasteaed saab uue maja. Titeranda tuleb rannahoone. Staadioni uuendamiseks on rahade eraldamine otsustatud. Järgmise lasteaia uuendamiseks käivad ettevalmistustööd.

Usku tulevikku kasvatavad ettevõtted ja linna oma firmad, kes uuenevad, laienevad ja töökohti juurde loovad. Kõik ei ole mitte kunagi ideaalne. Oma pürgimustes peame kogu aeg liikuma ideaali poole. Olgu selleks ideaaliks kas või nii proosaline asi, et keegi ei loobi meie armsas Kuressaares enam sodi rohelusse ja tänavatele.

Sünnipäev oleks kurb ilma sõpradeta. Siin saalis on linna kõige militaarsemad sõbrad. Aplaus Kuressaare sõpruslaeva Admiral Cowan meeskonnale, kellel kõigi kiirete tegemiste seas jätkub ikka aega laeva nina Kuressaare poole pöörata.

Palju õnne meie linnale, meile kõigile!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)