Aasta ema Anu Rannama: olen lihtsalt oma elu elanud (4)

Aasta ema Anu Rannama: olen lihtsalt oma elu elanud

LAPSELAPSEGA: Sel pildil on vanaema Anu tillukese Rikoga, kes nüüdseks juba “suur mees” – 1 a ja 4 kuud, ja kes matemaatiku lapselapsena teeb vabalt vahet püramiidil ja kuubikul...
Foto: Erakogu

Tänavuses naistepäevalehes kiitsid Rannamade viis poega oma ema ülivõrdes: “Meie ema on uskumatult tubli naine! Ta on alati meie jaoks olemas, on õrn, siiras, vastutulelik, südamlik, abivalmis, töökas, hoolitsev, hea huumorimeelega, maailma parim kokk jne.” Eile pärjati nende noormeeste ema Anu Rannama (58), Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Saaremaa aasta emaks 2010.

Anu ja Arvo Rannamal on omakorda põhjust uhkust tunda, sest kõik viis poissi on uskumatult tublid. Kui pereemaga nende hubases kodus Liiva tänaval kohvi rüüpame, on Anu pisut elevil, ees on pulmad. Noorim poeg Ivari võtab naise. Emale on räägitud, kus ja kuidas kulges vahva poissmeesteõhtu, mille sõbrad Ivarile korraldasid. See võis vahva vaatepilt olla, kui jalgrattasportlasest noormees otse töökohal “arreteeriti”, valgesse inglikostüümi riietati ja ema vanale valgele jalgrattale istutati. Trobikonna mustades triiksärkides noorsandide saatel suundunud see koomiline seltskond läbi Tallinna vanalinna Balti jaama. Sealt läinud sõit Tartusse, kus poissmeestepidu peeti.

Pea igal aastal poiss, ühel aastal kaks

Anu oli just kõrgkooli lõpetanud, muhulasele mehele läinud, kui sündis esimene poiss.
“Tahtsin väga tütart… Ja mees ka arvas, et ega poiss küll ei sünni,” meenutab Anu. Aga sündis Indrek (34), kes praegu on Tallinna ülikooli kasvatusteaduste osakonna doktorant.

Peale selle edukas jalgrattasportlane, kes tegutseb ka treenerina. Tema on Rannamade poistest ainus, kes oma kaasa ja pisipoja Rikoga elab praegu Liiva tänava kodu teisel korrusel. “Oi, see on nii tore, et nad siin on,” õhkab emme. “Pisike Riko on praegu minu ja papa jaoks A ja O.”

Edasi loe laupäevasest Saarte häälest.

Telli Saarte hääl siit

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 213 korda, sh täna 1)