Vanamõisa karjäärist võib saada ametlik supluskoht (1)

Pihtla valla teisest “siseveekogust” (lisaks Kaali järvele) Vanamõisa karjäärist võib tulevikus saada supluskoht ja puhkeala, kuna volikogu eelmine koosseis taotles karjääri ja sellega piirnevat ala, kokku 28 hektarit, sotsiaalmaana valla omandisse.

Ehkki vallavanem Jüri Saar pakkus volikogule välja idee kuulutada välja piirkonna edasiseks kasutuseks ideekonkurss, ei olnud volikogu sellega päri ja leidis, et laiemale arutamisele saab asi minna ka detailplaneeringu arutusel.

“Kuna see 28 hektarit on valla oma, siis peame me seal ka midagi ette võtma ning ei saa lasta paigal rääma minna,” ütles vallavanem Jüri Saar, lisades, et igal suvel kasutavad karjääri ujumispaigana ennekõike linnanoored, kuid tegemist ei ole päris ohutu paigaga. “Praegu on nii, et sõidavad autoga kohale ja hüppavad kohe vette,” iseloomustas ta valitsevat olukorda.

Et detailplaneering läheb vallale tõenäoliselt maksma umbes 100 000 krooni, siis tänavu vallal eelarves sellist raha ei ole. Kuna tegemist on sotsiaalmaaga, siis ei saa Vanamõisas ka tulevikus arendada ärilist tegevust ega tasulisi teenuseid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)