Oravad viskasid Õuna üle parda (23)

Oravad viskasid Õuna üle parda

HÜLJATUD MEES: Üllar Õun heideti parteist välja, sest väidetavalt survestas ta erakonna kaudu riiki ära ostma talle kuuluvaid kaitsealuseid maid.
Foto: Raul Vinni

Reformierakond heidab erakonna asutajaliikmele ja kunagisele Kuressaare abilinnapeale Üllar Õunale ette partei maine kahjustamist ja viskas ta parteist välja. Õun kuulis sellest otsusest kolmandatelt isikutelt.

“Üllar Õun arvati välja Reformierakonnast, kuna tema tegevus ja väljaütlemised ei tõstnud erakonna mainet, vaid vastupidi, mõjusid sellele kahjulikult,” kinnitas Oma Saarele Reformierakonna peasekretär Kristen Michal, kes toonitas, et erakonna maine tõstmine on sisse kirjutatud ka erakonna põhikirja ning on liikmetele kohustuseks.

Näeb vandenõud

Õun on viimasel ajal meedias tõsiselt sõna võtnud kunagi Reformierakonna algatatud Natura alade korralduse vastu. Samuti on tal käsil kohtuvaidlus Reformierakonna suurrahastaja, endise sõbra ja äripartneri Märt Vooglaiuga, kes nõuab kohtus Õuna pankrotti.

Hiljuti avaldas ka Oma Saar Õuna arvamusartikli, milles ta väidab, et Vooglaid tahab saada Reformierakonnalt soodsaid kinnisvaralepinguid. Ning seda saavat ta vaid siis, kui sunnib vaikima Õuna, kes väidab, et Natura alade moodustamine oli seadusevastane, ning sõdib meedias ja avalikus internetiruumis selle vastu vahendeid valimata.
Muuhulgas ei hoia Õun tagasi julgeid väljaütlemisi ka Reformierakonna aadressil, kelle haldusalasse keskkonnateema kuulus siis ja kuulub ka praegu.

Riik peaks maksma

Õun on Natura teemaga väga isiklikult seotud, kuna omas Tagamõisa poolsaarel maatükke, kuhu plaanis suurejoonelist kinnisvaraarendust. Väidetavalt oli tema maa ilma temaga läbi rääkimata arvatud Natura alade võrgustikku, mis sisuliselt tähendas Õunale kuuluva maa vähemalt kinnisvaraarenduse mõistes kasutamiskõlbmatuks muutumist.
Õun on riigi vastu Tagamõisa küsimuses protsessides käinud läbi kõik kohtuastmed, kuid kui maakohus mõistis õiguse Õunale, siis ringkonna- ja riigikohus andsid õiguse riigile.

Reformierakonna peasekretär Mi-chal ütles Oma Saarele, et Üllar Õun olevat korduvalt väljendanud paljudele ka ootust, et tema raske rahalise olukorra kergendamiseks võiks erakond keskkonnaministeeriumi mõjutada. 
“Selle skeemi järgi oleks riik ostnud vaba raha eest ära tema maatükid (Tagamõisa kinnistud – toim), mis ta ise oli ostnud meile antud info alusel väidetavalt teiste raha eest, ja oli nüüd arvestatavalt võlgu,” ütles Mi-chal, kelle sõnul ükski erakond selliseid asju ei tee.

Õun väidab, et on üritanud pöörduda Natura ala probleemide pärast ka erakonna juhatuse poole, kuid sellele reageeris vaid Kristiina Ojuland.
Väite tõestuseks on Oma Saare käsutuses kiri erakonna juhatuse liikmetele, kus Õun soovitab Natura piirangud osaliselt tühistada ja ütleb, et Eesti riik peaks Natura aluse maa maaomanikelt välja ostma. Juhul kui raha pole, tuleks seda teha võlakirjadega.

Kõik on korrektne

Michali sõnul pole erakonnast tagaselja väljaarvamises midagi ebakorrektset, kuna Õun on rikkunud põhikirjast tulenevaid kohustusi ning juhatusel on õigus selline samm teha. Tehtud otsusest teatatakse väljaarvatule kirjalikult ning seda olevat ka Õuna puhul tehtud. Lisaks olevat Mi-chal üleeile Õunaga ka isiklikult rääkinud.

Enne väljaarvamise otsust olevat Õunaga rääkinud ka kohalikud reformierakondlased, kes olid püüdnud talle n-ö mõistust pähe panna.
Üllar Õun eile Oma Saare mitmele telefonikõnele ei vastanud ja hiljem oli tema telefon välja lülitatud.
Varem on Üllar Õun avaldanud sügavat imestust oma tagaselja väljaarvamise üle ning väitnud, et tema teada on selle põhjuseks Reformierakonna probleemide avalikkuse ette toomine.

“Kuna ta (Õun – toim) olevat Reformierakonna probleeme (siseinfot) andnud ajakirjandusele. Reformierakonna probleeme tuleks arutada siseringis,” vahendas Õun erakonna juhatuse liikmetelt kuuldud põhjendusi e-kirjas Oma Saarele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 163 korda, sh täna 1)