Kuressaare lasteaiad kipuvad kitsaks jääma (11)

Kasvav laste arv sunnib Kuressaare linnajuhte rahalisi ressursse ja ruume uuesti üle vaatama, et leida laste paigutamiseks sobivad lahendused. Maal asuvates lasteaedades ruumikitsikust pole.

“2010./2011. aastal teeme juurde kaks täiendavat sõimerühma ja praktiliselt oleme võimelised kõigi teeninduspiirkonnas elavate laste vanemate avaldused vastu võtma,” kinnitas linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe. Ta lisas, et aastatel 2009/2010 ei ole Kuressaare teeninduspiirkonnas kohta ootamas ükski laps.

Lahendused olemas

Abilinnapea Mati Mäetalu ütles, et lasteaeda tulijate arv on tõesti kasvanud, kuid linn on leidnud juba ka võimaliku lahenduse.
Nimelt oli Mäetalu sõnul algselt plaan, et Rohu tänava lasteaia õuemajas käivad lapsed lähevad 5. ehk Smuuli lasteaia koosseisu, kuid seoses laste arvu suurenemisega jääb kõik nii nagu varem.

“Sellega saame täiendavalt tekitada kahe rühma jagu ruume 5. lasteaias,” rääkis Mäetalu, kelle hinnangul peaks sellest lahendusest järgmiseks hooajaks kindlasti piisama.
“Me arvame, et katame selle vajaduse ära ja midagi uut kuskile ehitama või sisustama pole vaja hakata,” märkis Mäetalu, lisades, et see toob linnale kaasa lisatööjõuvajaduse.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus kinnitas eelmisel nädalal volikogu istungil, et kindlasti saab septembriks valmis ka 5. lasteaia hoone ning praegu erinevates asutustes laiali lapsed saavad taas Smuuli tänava lasteaeda.
Jaanuarist kehtivad lasteaedade tervisekaitsenõuded näevad ette, et rühmatoas peab olema iga nimekirjas oleva lapse kohta 4,5 ruutmeetrit mängu- ja magamisruumi. WC-pinda peab iga lapse kohta olema aga täpselt ruutmeeter.

Tervisenõuded ei pitsita

Tallinna linnvalitsuse väitel saaks viimast tingimust punktuaalselt täites olla mõnes Nõukogude ajal ehitatud lasteaia rühmas vaid üheksa ja kogu lasteaias 36 last.
Terviseameti Saaremaa osakonna inspektor Urve Raag kinnitas, et Saare maakonnas on asjad korras. “Võib öelda küll, et meil probleemi ei ole,” ütles Raag, kelle sõnul käis terviseamet lasteaedu ka kontrollimas ning kõik need vastasid nõuetele.

“Meie mahume ära ja ikka on pigem rühmast mõni laps puudu,” kinnitas ka Orissaare lasteaia juhataja Saida Kuusk, lisades, et ka ei ole probleeme seoses jaanuaris kehtima hakanud seadusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)