Kalla Mööbel otsib müramurele lahendust (7)

Kalla Mööbel otsib müramurele lahendust

LAIENDAB TOOTMIST: Kalla Mööbli tegevdirektoril Robert Pajussaarel on peagi taas põhjust veinipudeli avamiseks, sest firmal läheb hästi ja vaja on laieneda. Sellega kaasneks ka müüri ehitus, mis müraprobleemi sootuks lahendab.
Foto: Peeter Kukk

Kohtu tänaval asuva Kalla Mööbli tehase ventilaatori-urin pahandas taas üht Pika tänava äärset elanikku, kes Kuressaare linnavalitsusele seepeale kaebuse esitas ja palus olukorrale lahenduse leida.

Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš käiski sel esmaspäeval taas sealsete elumajade juures mürataset mõõtmas. Enne seda oli viimane mõõtmiskord eelmise aasta oktoobris.
“Käisin kontrollimas, kas olukord on kardinaalselt muutumas – no ei ole,” ütles Zabellevitš. “Elamute juures on see müra juba tunduvalt alla piirnormi, mis Eestis on kehtestatud,” selgitas linnaarst.

Nii kinnitasidki viimased mõõtmistulemused, et ventilaatorimüra on Pika tänava äärsete korterelamute juures vaid 44 detsibelli. Lubatud norm on päevasel ajal koguni 50 dB, seega pole Kalla Mööbel mingeid müranorme rikkunud.
“Võrdluseks mõõtsin ühtlasi parasjagu Pikal tänaval sõitnud väikse sõiduauto müra ja selle tase oli 64 dB,” tõi Zabellevitš näiteks, et isegi suvaline automüra on valjem kui Kalla Mööbli tekitatu.
Vahepeal, kui müraprobleem oli terav ja kaevati rohkem, käis linnaarst läbi kõik Pikk tn 52 elamu korterid ning mõõtis nii elu- kui ka magamistubades, kui suur müra siis tuppa kostab sel ajal, kui mööblitsehhi ventilaatorid parasjagu töötavad.

“Igal pool oli alla 30 dB ja pean ütlema, et selle maja elanikud, väljaarvatud üks korter, ei ole asjaga üldse kursis, et kuskil mingi müra peaks olema,” selgitas ta. Zabellevitš märkis, et on täiesti mõistetav, et mõni inimene on tundlikum kui teine, kuid kuna kõik on antud juhul normis, ei saa linnavalitsus midagi teha. “Inimesed kipuvad unustama, et me elame linnas ja linnas on nii palju faktoreid, millega tuleb lihtsalt leppida,” sõnas linnaarst.

Lahenduse tooks müür

Siiski pöördus linnavalitsus järjekordse kaebuse pärast taas Kalla Mööbli poole ja sai neilt lahendust pakkuva ettepaneku. “Tegevdirektor Pajussaar lubas, et lähemal ajal toob ta linnavalitsusse detailplaneeringu muutmise ettepaneku ja ehitab ümber mööblitehase müüri, mis takistab igast küljest müra levikut,” rääkis Zabellevitš.
Kalla Mööbli tegevdirektor Robert Pajussaar ütles Oma Saarele, et tegelikult on küsimus praegu selles, et mööblifirmal on plaanis oma tootmist pisut laiendada.

“Ja selle raames oleks mõistlik ehitada ka müür, mis kataks ühtlasi ära ventilatsioonisüsteemi,” selgitas Pajussaar, et sel moel peaks inimeste mure sootuks lahenema. “Kuigi see müra ei tohiks ka praegu häirida, sest see jääb tõepoolest normi piiresse,” nentis ta.

Millal uut detailplaneeringut koostama võidakse asuda, Pajussaar praegu veel öelda ei osanud. “Iga liigutus maksab raha, ja miks maksta sinna veel peale, kus probleemi polegi – selles puudub ju loogika,” otsib mööblifirma Pajussaare kinnitusel parimat lahendust. “Samas kedagi häirida me ka ei taha ja kui enda arendamise juures lahendame ka müraprobleemi, siis on see väga tore.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)