Turismiasjalised hindavad veeturismi avastamata aardeid (1)

Turismiasjalised hindavad veeturismi avastamata aardeid

VEETEED MÖÖDA VILSANDILE: Vikati sadamasse on õnnelikult jõudnud saarevaht Jaan Tätte paat. Jaan ise ja Maarika Toomel (paremal) on valmis seletusi jagama. Keskel žürii esimees Marje Braunbrück.
Foto: Aare Laine

Üleriigilisel EAS-i konkursil “Eesti avastamata aarded 2010. Veeturism” osalevad viie veeturismiga seotud sihtkoha hulgas Saare maakonnast Vilsandi rahvuspark ja Muhu saar.

Esmaspäeva hommikul alustasid žüriiliikmed ja ajakirjanikud objektidega tutvumist Saaremaa hotellist Mändjalas.
Esimeseks sihtkohaks võeti Vilsandi. Kihelkonnast alates tutvustas reisiseltskonnale nii Lääne-Saaremaad tervikuna kui ka Vilsandi saart ja tänavu sajandat sünnipäeva tähistavat rahvusparki MTÜ Loona tegevjuht Maarika Toomel.

Papissaare sadamast sõideti väiksemale saarele kahe alusega, neist ühe roolis saarevaht Jaan Tätte, kelle kodust saigi külalistele üks peatuspaik, kus Maarika Toomel andis ülevaate MTÜ Loona tegevusest ja rahvuspargi juubeli tähistamisest. Tolli talus – Rootsis elava teadlase Jaen Teäre sünnitalus – pakkus talukompleksi haldav Ulvi Hiiuväin maitsvat pannileiba, maarohuteed ja muud kosutavat kõhutäidet.

Pärastlõunal võttis reisibuss Papissaare sadamast kursi Muhu suunas. Vanatoa turismitalus pajatas uisuprojekti juht Mihkel Jürisson nii Muhu saarest kui ka sellest, kuidas tekkis uisu ehitamise idee. Käidi ka Koguva sadamas uisu ehitusplatsil, kus iga huviline sai Ilmakaare külge lüüa oma käega tahutud nimelise naagli. Muhu muusemi tutvustanud Meelis Mereäär rõõmustas kaugelt tulnud inimesi ka lustlike lõõtspillilugudega.

Muljetavaldav oli žüriiliikmete arvates Tihuse hobuturismitalu uus muinaskultuurikohvik ja taluperemehe Martin Kivisoo jutt selle saamisloost.
Nii nagu Tihusel kombeks, tehti hobustega ring peale muinaskultuurirajale. Kes istus uhiuude kalessi, kes suvatses teekonna ette võtta ratsa, meeldejääv oli see kõigile.
Pädaste mõisas tehti päevast kokkuvõte. Samas andsid Muhumaa uhkeima majutuskoha töötajad ülevaate hotelli töödest ja tegemistest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)