Mändjala maaomanik sõdib teeremondi vastu (4)

Mändjalas asuva Riina kinnistu omanikud esitasid kuu aja eest Kaarma vallavalitsusele nõude õigusvastaselt tekitatud kahju hüvitamiseks. Nimelt väidab perekond Toom, et vald korraldas 2008. aasta suvel nende nõusolekuta kõnealusel kinnistul teekatte freesimise.

Vallavanem Margus Mägi selgitas oma vastuskirjas, et viidatud tee kate oli 2008. aastaks nii kulunud ja auklik, et teed kasutavate isikute initsiatiivil hakati planeerima selle renoveerimist valla raha eest, sest peale perekond Toome omanduses oleva kinnistu läbis tee ka teiste elanike kinnistuid.

Lisaks valla panustatud rahale otsustati koguda teeremondiks raha kõigilt sealsetelt kinnistuomanikelt 2000 krooni perelt. Vallavanem selgitas, et neil eeldustel alustatigi remonti – tehti teekatte freesimine ja hakati seda profileerima uue katte paigaldamiseks. Kui esialgu oli nõus 2000 krooni maksma ka perekond Toom, siis hiljem enam mitte.
“Täiendavat raha ei jõutud koguma hakatagi, sest pärast tee freesimist asusite keelama nii tee kasutamist kui ka remontimist,” nentis Mägi oma vastuskirjas.

Perekond Toome andmeil tekitas vald neile freesimisega kahju ühtekokku 211 298 krooni. “Leiame, et teie ettepanek tasuda teile ühekordselt makstav rahasumma kahjuhüvitisena, ei ole Kaarma vallavalitsusele vastuvõetav,” teatas vallavanem ja põhjendas, et summa on ülemäära suur.
Mägi lisas, et vald on küll nõus hüvitama konkreetselt tekitatud kahju, kuid soovib kohe remondi alustamiseks sõlmida perekond Toomega lepingu eratee avaliku kasutamise kohta. Teiste omanikega, kelle kinnistuid tee läbib, on vallal lepingud juba sõlmitud ning kogu remont seisabki vaid perekond Toome nõusoleku taga.

“Selliselt saaksime ka kõige kiiremini hüvitada teile tekitatud kahju kõige otstarbekamal moel,” kinnitas Mägi. Vallavanem nentis, et “juhul kui keeldute lepingu sõlmimisest, oleme sunnitud endiselt kaaluma teemaa võõrandamise küsimust, mis on seaduslike protseduuride täitmise tõttu oluliselt aeganõudvam”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)