Lugejad valisid Oma Saare uueks nimeks Saarte Hääle (22)

Lugejad valisid Oma Saare uueks nimeks Saarte Hääle

SAARTE HÄÄL: Saarlaste päevalehe uue päise kallal näevad praegu vaeva kunstnik Andrus Peegel ja kujundaja Liina Õun. Tulemust näete teisipäeval. Käeharjutamiseks maalis Liina eile sellise päise.
Foto: Peeter Kukk

Järgmisest teisipäevast muutub senine Oma Saar Saarte Hääleks. Väljaandjate sõnul ei muutu lugejate ja tellijate jaoks peale nime mitte midagi ning lisaks kinnitavad nad, et saarlaste päevaleht läheb aina paremaks.

“Plaan laieneda ka teistele saartele on meil juba ammu,” ütles lehe väljaandmisega tegeleva Kadi raadio juhatuse liige Vjatšeslav Leedo pärast seda, kui eile lõplik valik ja otsus uue nime suhtes tehtud oli.
Otsus oli siiski suuresti formaalne, kuna nimi Saarte Hääl võitis ka juba paar kuud tagasi välja kuulutatud nimekonkursi.

Leedo sõnul oleks ehk nimevahetust veidi veel edasi lükatud, kuid kuna Oma Saare nime pärast käiv kohtuvaidlus OÜ-ga Saaremaa Raadio on lõppenud, ei ole põhjust nimevahetusega enam venitada. “Me aktsepteerime seda, mida otsustas kohus,” ütles Leedo.

Lugeja otsustas

“Saarte Hääl kogus veidi rohkem kui neljandiku häältest,” ütles lehe vastutav väljaandja Gunnar Siiner, märkides, et kokku osales nimekonkursil nelisada inimest.
Saarte Hääle nimi pole Saaremaa ajakirjandusmaastikul sugugi mitte tundmatu. Sama nime all ilmus maakondlik leht aastatel 1940–1941 ja 1944–1950. Taasilmumist alustas Saarte Hääl 1988. a suvel, asendades senist rajoonilehte Kommunismiehitaja.

Taasilmuja esimene number oli tolle aja kohta julgetes sinimustvalgetes värvides. “See oli nagu kommunismitapja,” tõi uue nime ja lehe paremaks muutumise osas paralleele Kadi raadio juhatuse liige Aarne Mägi. 1992. aasta 1. juulist ilmus Saarte Hääle asemele päevaleht Oma Saar.
“Fakt on see, et Saarte Hääl on nimekonkursi võitja,” kinnitas Vjatšeslav Leedo, et otsuse tegid lugejad ning selle vastu pole mõtet vaielda ega mingeid punaajaloost lähtuvaid argumente tuua.

“Igaühel on õigus oma arvamusele,” märkis Leedo ja lisas muigamisi, et kui keegi arvab, et tal on Saarte Hääle nimele mingeid õigusi, siis andku juba aegsasti teada.
Gunnar Siiner ütles, et nime Saar-te Hääl konkursile pakkunute vahel loositakse välja Saarte Hääle aastatellimus. Meeles peetakse ka teisi selle nime pakkujaid.

Hiiumaa saab nädalalehe

Oma Saare ja tulevast teisipäevast Saarte Hääle peatoimetaja Tiina Luks toonitas, et lugeja jaoks ei muutu peale vormilise nimemuutuse midagi. “Leht saab minna vaid paremaks,” kinnitas ta.

Vjatšeslav Leedo sõnas, et tema usub, et inimesed ei loe lehte nime pärast, vaid ikkagi sisu pärast ning Oma Saare lugejad loevad ka Saarte Häält.
Nii Kadi raadio juhatuse liikmed kui ka lehe juhtkond kinnitasid, et juba augustis hakkab Saarte Hääle sõsarlehena ilmuma nädalaleht Hiiumaal. “Jah-sõna on öelnud hiidlaste Saarte Hääle peatoimetajaks hakkav inimene, kuid kuna tema senine tööandja pole sellest veel teadlik, siis nime praegu veel välja ei ütle,” lisas Tiina Luks.

Kindel on aga tema sõnul see, et tänavu esimest korda kooliteed alustavate väikeste hiidlaste nimekirjad ilmuvad kindlasti hiidlaste Saarte Hääles.
Gunnar Siineri sõnul avaneb järgmisel nädalal ka veebikeskkond wp.saartehaal.ee . Toimima jääb ka senine www.omasaar.ee . Toimetuse telefoninumbrid ei muutu ja e-posti aadressid muutuvad aja jooksul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)