Noored tahavad endale pesa punuda maavalitsuse keldrisse (5)

Saare maavalitsuse all asuvatesse keldriruumidesse võib tulla Kuressaare linna noorte kooskäimise koht, kus nad saaksid üheskoos midagi huvitavat ette võtta.

“Esiteks ei ole see nagu päris kohvik ja teiseks ei ole päris kindel, et see tuleb,” ütles idee üks algatajaid, Tallinna pedagoogilises seminaris noortetööd studeeriv kuressaarlane Kristi Hints.

Säärase mõtte andis tema sõnul eelmisel aastal noorte hulgas läbi viidud uurimus, millest jäi kõlama, et taolise koha vajalikkusest on räägitud juba aastaid, kuid keegi pole seni midagi konkreetset ette võtnud.
Tänaseks on asjaga jõutud aga niikaugele, et noored tulevad kokku mittetulundusühingu asutamiskoosolekut pidama.
Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna nõunik Inga Teär ütles, et idee on alles kavandi tasemel ja praegu pole selle teoks saamine veel sada protsenti kindel.

Kuressaare linnavalitsuse abilinnapea hariduse ja kultuuri alal Mati Mäetalu lausus, et tema arvates tuleb noorte algatust igati soosida ja sellele kaasa aidata. “Need ongi need kohad, kus noored saavad tõestada seda, et kui nad midagi soovivad, suudavad nad selle ka ellu viia.”
Mäetalu on noorte esindajatega kokku saanud ja usub, et kui linnal on kuidagi võimalik seda ettevõtmist toetada, siis kindlasti aidatakse.

Ta sõnas, et on noortega vestelnud ja aru saanud, et tegemist poleks mitte traditsioonilise kohvikuga, vaid pigem kohaga, mille nurgas seisab kohviautomaat.
“Seal saab ühiselt asju arutada ja ühiselt midagi ette võtta,” ütles Mäetalu, kelle sõnul arutatakse teemat konkreetsemalt mai alguses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)