Maavanem taotleb Assooridele veel pikemat lähetust (8)

Eilne Oma Saar kirjutas, et Saare maavanem Toomas Kasemaa taotleb siseministeeriumilt enda lähetusse saatmist keset Atlandi ookeani asuvatele Assoori saartele.

Seal toimub Euroopa mereliste äärealade konverentsi saarte komisjoni istung. Lähetuse pikkuseks oli märgitud 19.–23. mai ehk viis päeva. Kohtumine ise kestab kolm päeva, millest kahel on istungid ja ühel päevane ekskursioon. Samuti kirjutasime, et maavanem taotleb kohe pärast Assooridelt saabumist lähetust Saksamaale, kus toimub sama organisatsiooni ühe teise komisjoni istung.

Eile selgus, et taotluse eesmärk on muutunud. Uue taotluse järgi maavanem Saksamaale enam sõita ei taha, kuid samas sooviks ta Assooridel veeta senise viie päeva asemel kaheksa. Kasemaa märkis, et dokument, mille Oma Saar sai maavalitsuse avalikust dokumendiregistrist, oli olnud mustand ning oli sinna sattunud ametniku väikese eksimuse tõttu ja tegelikult see ministeeriumisse ei jõudnudki. Õige taotlus olevat saadetud veidi hiljem.

“Pikenes (lähetus – toim) puhtpragmaatilistel põhjustel – raha,” ütles Kasemaa eile Oma Saarele. Nimelt olevat selgunud, et kui minna varem ja tulla hiljem, on kogu reisi maksumus 5000 krooni odavam kui siis, kui minna täpselt konverentsi ajaks. Kasemaa märkis ka, et naasmine Assooridelt kestab kaks päeva, seega ta nii palju kohapeal ei viibi. Maavanem ütles eile, et reisi maksumus on kokku 17 000 krooni.

Toomas Kasemaa märkis, et võimalikud lisapäevad Assooridel kavatseb ta sisustada tööd tehes. “Arvuti on mul alati kaasas,” sõnas Kasemaa, lisades, et ka Oma Saarele meilitsi vastamise ajal istus ta majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis, kus ta siis lisaks koosolekul osalemisele tegeles ka avalike suhete korraldamisega ehk siis Oma Saarele vastamisega. “See on võimalik igal pool, kus on internet, ja ma usun, et Assooridel on internet. Võimalik on kõik – ka dokumentide allakirjutamine – peale otseste kontaktide,” kinnitas maavanem.

Siseministeeriumist öeldi, et Saare maavanema taotlus on hetkel menetluses. Siiski tõdes ministeeriumi pressiesindaja Kristel Tuul, et välislähetuse pikkuse kinnitamine sõltub ka riigiasutuses mõistlikkuse printsiibist ning tuleb leida parim lahendus lennupiletite hindade ja lennugraafikute sobivuse osas vastavalt konkreetsele lähetusele.

Kas maavanema pakutud variant järgib seda printsiipi, see selgitatakse menetluse käigus. Samuti otsustatakse ka see, kas ja kui palju määratakse Kasemaale päevaraha, kuna näiteks toitlustamise olemasolu korral kohapeal (mida kohtumiste programm ette näeb – toim) võib seaduse järgi maksta päevaraha vähem selle suurimast lubatud määrast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)