Leedo okupatsioonist rääkinud pealkiri ehmatas Partsi (8)

Postimehe eilne pealkiri “Parts: Leedo okupatsioon tuleb lõpetada” ehmatas majandusminister Juhan Partsi, kes helistas asjaolude selgitamiseks eile hommikul ka tuhavangis olevale Vjatšeslav Leedole.

“Tahaks ka õiendada tänast hommikust meediapilti,” ütles majandusminister Parts eilsel valitsuse pressikonverentsil, nentides, et teda ehmatas Postimehe pealkiri, milles ta nagu nõudnuks Leedo okupatsiooni lõpetamist Hiiumaal.

Parts märkis, et Postimehe artikli puhul võiks pigem õige olla esimene repliik. “Kus hiidlaste jaoks jääb Leedo sõbra-aeg 90. aastate ja 2000. aasta algusesse, mil ta tõi uued või paremad laevad koos parema teenindusega, võrreldes nõukogudeaegse järgsete laevadega. Tänane meeleolu on ikkagi üsna selline emotsiooniderikas,” lausus Parts. Ta nentis, et on tõesti asju, mida annab paremaks muuta, kuid ütles samas, et tegelikult on uus laev Muhumaa siiski saavutus.

“Ma nägin laeva meeskondi, nägin selle ettevõtte juhte, nad on palju panustanud. Noh, tegijal juhtub, on mõningad ebameeldivused reisija jaoks, need saavad kindlasti kõik ületatud,” lausus Parts, tunnustades Eesti ettevõtjaid, kes on investeerinud 350 miljonit krooni uue laeva ehitusse, et transpordiühendus saartega mugavaks teha.

Parts tõdes, et tänusõnu ta selle eest Hiiumaal väga ei kuulnud. “Ma tahan väga loota, et kõik need üksikud asjaolud saavad lahendatud, et nii hiidlastel kui ka Hiiumaa külalistel saab see laevareis olema väga mugav,” ütles majandusminister.
Postimees kirjutas eile, et Parts ütles kolmapäeval hiidlastele naljaga pooleks, et Leedo okupatsioon praamiliikluses tuleks lõpetada ja hiidlased peavad endale saama ideaalse laeva.

Postimees viitas tekstis ka firmale Läänemere Liinid ja selle juhile Urmas Treierile. Tegelikult on tegemist OÜ-ga Väinamere Liinid, mille juht on Urmas Treiel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)