Laste liivakastid: kassidele-koertele (22)

Laste liivakastid: kassidele-koertele

TRÖÖSTITU PILT: Üks lapsesõbraliku linna Kuressaare liivakastidest, mida eelistavad kasutada kassid ja koerad.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaares on paljud laste liivakastid suurtes elamurajoonides räämas väljanägemisega ja puudub värske liiv. Linn on rahapuudusel peatanud ka mänguväljakute korrastamise toetamise.

“Istun ja vaatan tihti aknast välja ning mul on kahju nendest lastest, kes seal musta mulla peal mängivad,” rääkis Oma Saarele murelik Kuressaare kodanik, kelle akna alla jäävast liivakastist jooksevad läbi omanike poolt õue lubatud koerad ja asjatavad ka kassid.

“Sinna ei ole juba ammu keegi liiva toonud,” ohkas kodanik, kellele ei mahu mitte kuidagi hinge, et korteriühistutel jätkub raha küll parkimiskohtade rajamiseks, aga mitte selleks, et tuua mänguplatsile koorem liiva.
“Linn on varem jaganud toetusi hoovialade ja ka mänguväljakute heakorrastamiseks hoovialade heakorrastamise toetuse meetme raames,” ütles Kuressaare abilinnapea Kalle Koov, lisades, et tänasel päeval on nende toetuste väljaandmine väheste eelarveliste vahendite tõttu peatatud.
Abilinnapea sõnul ei tähenda see aga, et elamu või korteriühistu ei võiks ise oma hoovialal olevaid mänguväljakuid korrastada.

“Me ju tahame, et me lapsed mängiksid turvalisel ja heas korras hoovialal, selle nimel võiksime kõik ka oma panuse anda,” sõnas Koov.
Tema sõnul tuleks liivakastis liiva vahetada igal kevadel, kuid veelgi parem oleks, kui loomaomanikud ei laseks oma neljajalgseid sõpru mänguväljakute liivakastidesse.
Seda, et Kuressaare linnal on kitsas käes, näitab näiteks ka see, et Kuressaare 1. lasteaed on palunud lapsevanematel, kel vähegi võimalik, toetada lasteaeda liivaga.

Lisaks räämas liivakastidele on lapsevanematele juba pikemat aega muret valmistanud see, et kesklinna mänguväljakul puudub käimla ja seetõttu haisevad mänguväljaku nurgad. Ka sel aastal pole linnal plaanis mänguväljakule käimlat paigaldada.
“See on arutusel olnud, kuid praktilistel kaalutlustel väljakäiku sinna ei panda,” ütles abilinnapea Koov, selgitades, et käimla paigaldamisega kaasneksid pidevad kulutused selle korrastamisele, desinfitseerimisele ja muulegi.

“Samas on mänguväljaku ligidal 300 meetri raadiuses kaks avalikku tualetti – turul ja raekoja taga –, rääkimata kaupluste ja toitlustusasutuste WC-dest,” rääkis Koov.
Ta kinnitas, et lähedal asuvad asutused olevat kõik lubanud, et vajadusel võib nende tualettruumi kasutada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 172 korda, sh täna 1)