Britid peavad Oti mõisa homosõbralikuks (20)

Britid peavad Oti mõisa homosõbralikuks

REKLAAM OTI MÕISALE: Kõnealune kuulutus rippus kuni eilseni Londonis loodud veebilehel Gaygetter ning tuli avalikuks Google Alert’i vahendusel.
Repro

Pöide vallas Oti külas asuv Oti mõis on internetiavarustes sattunud homoseksuaalide veebisaidile kui Saaremaal asuv homosõbralik hotell.

Oti mõisa esindajad olid Oma Saarelt säärast infot kuuldes väga üllatunud ja kinnitasid, et nemad oma kontaktandmeid sellisele veebilehele üles riputanud ei ole. “Me ei tea sellest midagi,” ütles Oma Saarele Oti mõisa kõneisik, lisades, et tegemist võib olla lihtsalt kellegi pahatahtliku naljaga.

Mõisa peahoone on ehitatud 1850. aastal ja selles tegutseb hotell, kus on sisustatud erinevad teematoad nagu näiteks mesinädalasviit, barokkruum ja troopiline sviit. Hoone kuulus kunagi Uexküllide suguvõsale ja on ka üks Saaremaa vanematest mõisatest. Praegu on hoone omanik väliseestlane Henno Parks ja mõis on tulemusteta müügis olnud juba aastaid.

Mõisa läheduses elav pensionär Udo Suurtee meenutas, et aastataid tagasi käisid kohalikud inimesed Henno Parksi eestvedamisel tollal veel lagunenud mõisahoones koristustalgutel. Maskid ees, koristati tuvisõnnikut ja igasugu prahti. Pärast seda, kui maja sai külaliste vastuvõtuks valmis, pole kohalikud seal aga enam teretulnud.

Udo Suurtee polnud Oti mõisa mainimisest Inglise homoseksuaalide veebisaidil teadlik, kuid arvas, et see ei pruugi olla juhus. “Kus suitsu, seal tuld, kus tuld, seal sooja,” lausus Suurtee, kelle sõnul pole homoseksuaalide majutuskoha maine kohalikule rahvale kindlasti meeltmööda.
Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju ütles, et Saaremaa ja Eesti sihtkohaturunduses pole homoseksuaale mitte iialgi eraldi sihtgrupina välja toodud.

“Kui me räägime golfituristidest, jahituristidest ja linnuvaatlejatest, puhkuseturistidest ja ärireisijatest, siis homoseksualistide gruppi ei ole minu teada mitte kusagil eraldi käsitletud,” lausus Paju, kelle hinnangul võib olla põhjuseks homoseksualismi liigitumine ühiskonna tabuteemade alla.
Küll on aga Karmen Paju hinnangul suur tõenäosus, et homoseksuaalide endi ringkondades levitatakse infot homosõbralike puhkeasutuste kohta.
Majutuskoha homosõbralikkust ei varjata näiteks ka Pädaste mõisa puhul, mida muuhulgas reklaamib hotellides online-broneeringuid võimaldav veebileht booking.com .

Kertu Kalmus, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 106 korda, sh täna 1)