Soojafirmale avanes rahakraan kombijaama jaoks (6)

AS Kuressaare Soojus saab Austriale müüdava saastekvoodi tasust kauaoodatud toetust elektri- ja soojusenergia koostootmisjaama rajamiseks.

“See on selles mõttes hea uudis, et selle asjaga on tegeletud üsna tõsiselt oma kaheksa aastat ja nüüd oleme me reaalsele ehitamisele oluliselt lähemal kui kunagi varem,” ütles AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet.
Uudisteagentuur BNS teatas eile, et Eesti ja Austria vahelise heitkoguste müügilepingu rahaline maht on ligi paarisada miljonit krooni, mida teiste keskkonnaprojektide rahastamise kõrval kasutatakse ka biomassil töötava koostootmisjaama rajamiseks Kuressaarde.

Toetuse maksimaalne summa on 50 miljonit ja kombijaama ligilähedane maksumus 150 miljonit. Puudujääva omaosaluse tarbeks peab Kuressaare Soojus hankima laenuraha, mille saamine peab sügiseks kindel olema.
Paul Leemet rääkis, et lähemal ajal hakatakse koostama jaama eelprojekti ja aasta lõpu poole võib kõne alla tulla hangete väljakuulutamine. Reaalne ehitustegevus hakkab pihta järgmisel aastal ja jaam peab valmis olema 2012. aasta lõpuks.

Rajatav koostootmisjaam võimaldab ettevõtte teatel viia energia tootmise Kuressaares tehniliselt kõrgemale tasemele. Samuti suureneb sellega kütteks sobiva puidu ja puidujäätmete kasutamine kohapeal. Koostootmisjaama rajamine ei too kaasa soojahinna tõusu, pigem tagab koostootmisjaama rajamine pikas perspektiivis soojuse madala hinna.
AS Kuressaare Soojus on viimase viie aastaga investeerinud katlamajadesse ja soojatorustikesse üle 40 miljoni krooni. Investeeringute rahastamiseks on kasutatud ettevõtte vahendeid ja pangalaene.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)