Orissaares on tublid Anderseni muinasjuttude tundjad

Juba käesoleva aasta algusest valmistusid Orissaare gümnaasiumi algklasside õpilased maailmakuulsa muinasjutumeistri Hans Christian Anderseni 205. sünni-aastapäeva puhul toimuvaks muinasjuttude tundmise viktoriiniks.

Üheksa muinasjuttu tuli väga hoolikalt läbi lugeda, et osata vastata paljudele küsimustele. Nüüdseks on üritus seljataga ja tulemused selgunud.
1. klassi õpilased vastasid küsimustele kollektiivselt. Kõigile kümnele küsimusele leiti koos arutades õiged vastused, mille eest nad teenisid ühise tänukirja ja igaühele raamatujärjehoidja. 2. kl õpilased olid väga tublit tööd teinud. Parimad neist olid Anna Kirs ja Airiin Ling, kes vastasid õigesti 13 küsimusele 14-st. Ka 3. ja 4. klassi õpilased olid väga tähelepanelikud ja tublid lugejad. 3. kl parim muinasjututundja oli Lauren Sirp ja 4. kl parim Ailina Trubin.

Küsimusele, milline Anderseni muinasjutt kellelegi kõige enam meeldis, vastasid mitmed, et kõik muinasjutud olid väga toredad. Oli ka mitmeid erinevaid arvamusi – kellele meeldis enim “Pöial-Liisi”, kellele “Keisri uued rõivad”, “Väike merineitsi”, “Vankumatu tinasõdur”, “Lumekuninganna” või “Printsess herneteral”. Aga et õpetajad olid eelnevalt koolis näidanud väga toredat multikat “Inetu pardipoeg”, siis valisid paljud õpilased just selle muinasjutu oma lemmikuks. Mõni oskas ka kenasti põhjendada, miks ta just seda või teist muinasjuttu kõige paremaks peab.

Elna Ots
Orissaare raamatukogu lasteosa-
konna vanemraamatukoguhoidja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)