Hüppelaud tulevikku

Hüppelaud tulevikku

MUUSIKAKLASSIS MUUSIKAST: Mis siis, et raske amet, ikkagi põnev!
Foto: Ivika Laanet

Kui 9. aprillil koolikell Orissaare gümnaasiumis hommikust tunnialgust kuulutas, olid õpilased end seekord hoopistükkis saalis sisse seadnud. Tavalise koolireede asemel algas OG karjäärinädalat lõpetav järjekorras kolmas karjääripäev. Kõigepealt esitles karjäärikoordinaator Riina Aljas õpilastele oma ametit tutvustama ja mõtteid jagama tulnud külalisi, kes kõik on mingil perioodil Orissaares koolipinki nühkinud, ning end klassides ja spordihoones sisse seadnud kümmet töötuba. Veel enne töötubadesse jagunemist joonistati valmis ametipuud, millele märgiti õpilaste vanemate elukutsed.

Liikumistuba: liikumine teeb rõõmsaks

Spordihoones tegelesid nooremate, 1.–6. klassi lastega Valjala põhikooli huvijuht Anneli Kaljuste ja MTÜ Hea On Olla asutaja, oma sõnul tudengite taltsutajast tudeng Maigi Ruttu.
Kuuendike kommentaar: “Meil toimusid toredad mängud, ametimängud, näiteks koerapüüdja, modell ja õpetaja. Mõne jaoks oli see raske. Teiseks toimus ametite äraarvamine ja see oli kerge. Kolmas oli plaksutamismäng.” 

Jututuba: “OG on kõige parem kool, minu tütar tuleb ka siia.” (Martti Nõu)

4. ja 5. klass jäid jutustava pillimehe ja internetiturundaja Martti Nõuga väga rahule: “Martti alustas oma kooliteed Orissaare gümnaasiumis ja oli väga aktiivne sell, kellel oli väga palju hobisid nagu näiteks muusikakool, näitering, puhkpill ja rahvatants. Oma jutu järgi oli ta natuke nohik nelja-viie mees. Ta on väga musikaalne, ettevõtlik, andekas, positiivne. Sõjaväeorkestriga mööda Eestit reisimine tüütas ära ning ta soovis uut loovat tööd. Praegu tegeleb ta veebilehtedega. Tema soov on tulla mandrilt tagasi Orissaare lähedale elama. Oli väga huvitav.”

Elina Kalm, Ivika Laanet

Loe edasi laupäevasest Oma Saarest.

Telli Oma Saar internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)