Saaremaa Päikesel särasid Riidespuu autorid (3)

Saaremaa Päikesel särasid Riidespuu autorid

POTENTSIAALSED ETTEVÕTJAD: Tõsisel ilmel süvenesid Riidespuu autorid ühes sõpradega ka kohapeal antud ülesandesse. Kätt tuli proovida Saaremaa brändi loomisel.
Foto: Peeter Kukk

Vaid ühepunktise eduga tunnistati neljapäeva õhtul klubis Privilege toimunud ettevõtlusõhtul konkursi Saaremaa Päike suurima auhinnaraha, 4000 krooni võitjateks innovaatilise Riidespuu välja mõtelnud Roland Valgelin, Magnus Kolk, Geito Reek ja Priit Salong Kuressaare gümnaasiumist.

Tasavägises konkurentsis järgnesid võiduideele Argo Sannik KG-st oma Arensburg keraamikaga ning Saaremaa seikluspargi mõtte välja käinud ühisgümnaasiumi õpilased Oliver Mõru, Tauri Arnus, Mihkel Lember ja Karli Kontkar. Mõlemad võiduideel tihedalt kannul olnud võistkonnad said ettevõtlusõhtult kaasa 3000-kroonise tšeki.

Üks võiduvõistkonna liikmetest Roland Valgelin oli Riidespuu idee tekkest rääkides väga konkreetne. “See tuli otse ajust,” ütles ta Oma Saarele.
“Hakkasime viimasel hetkel mõtlema ja kõige loovamad inimesed mõtlevadki viimasel hetkel idee välja,” tunnistas Valgelin, et korraldajate poolt utoopiliseks hinnatud idee tekke venimise taga on just loovinimeste aeglus, mitte laiskus.

Voodrisse peidetud riidepuu

Võiduidee on olemuselt väga lihtne. Nimelt tähendab rii-despuu sõna sõnalt riides paiknevat puud ehk riidepuud, mis on mantli, jaki või pintsaku turjaossa sisse õmmeldud ja mille saab vajadusel lihtsalt voodrist välja tõmmata, et oma üleriie korralikult nagisse riputada. Kuidas auhinnaraha realiseeritakse, ei osanud Roland Valgelin esimese hooga öelda, kuid kinnitas, et kindlasti jagatakse see võrdselt.

Saaremaa ettevõtluse arendamise sihtasutuse juhatajal Piret Pihelil jagus äriideede konkursile laekunud ideede kohta vaid kiidusõnu. Võiduidee oli tema hinnangul teistest natuke säravam selle poolest, et tegemist oli puht tööstusdisainlahendusega. “See võib täna tunduda küll natukene utoopiline, aga just see võibki kahtlemata olla tuleviku teema, ideel ju jumet on,” kinnitas Pihel Oma Saarele.

Konkursi auhinnafond oli 10 000 krooni, kuid žürii ei tahtnud seda vaid ühele äriideele anda, sest kõik neli finaali pääsenut olid Piheli sõnul võrdselt väga tugevad. “Karujärve äärde seikluspargi rajamise idee näiteks on selline, mis tuleks kohe-kohe realiseerida, sest sealsed nõukogudeaegsed pärandid on tegelikult väärtus, mida meie turism võiks kasutada,” arvas ta. “Samuti meeldib mulle väga see keraamikaidee, mis väärtustab kohalikku toorainet. Kohalikku savi meil ju tegelikult üldse ei kasutata praegu,” lisas ta.

Eraldi tunnustuse pälvis ka neljas finaali pääsenud äriplaan, mis käsitles Kuressaar-de minigolfiväljaku rajamist. Selle autorid Kerli Reinart, Elin Ligi, Karin Köster ja Kadi Mägi tunnistati hea mõttetöö eest turismiettevõtete eriauhinna vääriliseks.

Üldine ideede tase oli tänavu nagu õpilaste puhul ikka, tunnistas Piret Pihel, et häbeneda pole ühelgi osalenul vaja. “Tase on üsna kena, tänavused ideed tundusid natukene innovaatilisemad kui eelmise aasta omad, mõttejulgust oli rohkem,” sõnas ta. Mullu seevastu jäädi äriideedega pisut tagasihoidlikumaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 141 korda, sh täna 1)