Kuritegevus teeb Kuressaares vähikäiku (10)

Sel aastal on kuritegevus Saare maakonnas ja Kuressaare linnas võrreldes varasemate aastatega oluliselt vähenenud. Kahenenud on ka noorte toime pandud vägivallajuhtumite arv.

Kolmapäeval andis Kuressaare linnakodaniku komisjoni koosolekul ülevaate olukorrast linnas Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik, kelle sõnul on sel aastal kuritegevus maakonnas vähenenud 27% ja Kuressaare linnas koguni 39%.
Allik ütles, et alaealiste toime pandud kuritegusid on tänavu registreeritud vaid üks ja see oli poevargus. Maakonna turvalisuse tagab äripäeval kaks politseipatrulli, nädalavahetusel on neid ringi liikumas neli ning üks nendest on pidevalt linnas.

Komisjoni liikmete arvates on probleemiks kujunenud alaealiste viibimine lõbustusasutustes. Politsei ei ole lõbustusasutuste kontrollimiseks ses suhtes tänavu veel reide korraldanud.
“Reidiks peab siseminister loa andma,” selgitas Allik, lisades, et kui inimene silmab kusagil baaris alaealist, võib ta helistada telefonil 110 ning siis politseinik tuleb ja kontrollib.

“Linnavalitsusega on koostöö väga hea,” kinnitas Allik, märkides, et probleemidele leitakse lahendused kiiresti, kuid arenguruumi koostöös on, mis puutub liikluskorraldusse.
Lahenduse leiab Alliku kinnitusel ka noorte öise pidutsemise probleem Kuressaare kultuurikeskuse parklas, kuna mai alguses paigaldatakse sinna turvakaamera.

Statistikaandmetel oli Kuressaare kõige turvalisem linn ka möödunud aastal ning Saare maakond koos Hiiumaaga Eesti kõige turvalisemad maakonnad.
Registreeritud kuritegude arv vähenes Saare maakonnas juba eelmisel aastal: justiitsministeeriumi kodulehel avaldatud statistika järgi pandi Saare maakonnas 2009. aastal kuritegusid toime 6,9% vähem kui aasta varem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)