Kihelkonna kirik saab välisvalgustuse (3)

Eesti evangeelse luterliku kiriku (EELK) Kihelkonna Mihkli kogudus plaanib Valjala koguduse eeskujul varustada pühakoja kujundusvalgustusega.

Nõusoleku projektile andis kuu alguses ka Kihelkonna vallavalitsus.
EELK Kihelkonna Mihkli koguduse õpetaja Rene Reinsoo sõnul oli kiriku välisvalgustuse teema koguduse juhatuses arutusel juba kolme-nelja aasta eest, kuid siis jäi asi mingitel põhjustel sinnapaika.
“Möödunud sügisel ütles mulle volikogu aseesimees Karl Teär, et ta oli Kuressaares muinsuskaitseameti ruumis näinud Valjala kiriku välisvalgustuse projekti, ning tuletas meelde, et kunagi oli ju ka Kihelkonnal sama mõte,” rääkis Reinsoo.

Projekt on aga arenenud nõnda, et kui advendiajal andis Kihelkonna rahvamajas väikese heategevuskontserdi Jaan Tätte, nimetas temagi, et valgustatud kirikutorn oleks merelt imeline vaade.
“Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam ütles neid mõtteid kuuldes, et see idee sobiks hästi projektiks Saarte koostöökogule, sest kiriku välisvalgustus oleks hea kootööprojekt,” märkis õpetaja Reinsoo.
Projekti tehnilise poole väljaarendamisega on tegelenud koguduse juhatuse aseesimees Peeter Paju.

“Ta võttis ühendust välisvalgustusega tegeleva Ants Metsmaaga, kes on käinud Kihelkonna kirikus nii leeris kui ka hiljuti kuldleeris. Ants Metsmaa vastanud seepeale, et kui juba teha, siis teha hästi.
Projekti koostamisel on veel abiks olnud Kihelkonnalt pärit Jaan Sõmmer ja mitmed teised,” avaldas Reinsoo, lisades, et projekt on esitatud toetuse saamiseks Saarte koostöökogule ning projekti kogumaksumus on üle 200 000 krooni, samas jääb elektrikulu tänu kaasaegsetele valgustitele 1,5 kW kanti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)