Vallajuht Vakker palub lõpetada sõnasõda netis (19)

Lümanda vallavanem Jaanika Vakker pöördub vallalehe esiküljel vallakodanike poole ja palub inimestel avalikes kommentaariumides olla viisakam ning mitte panna oma valla mainet alla kiskudes kannatama teisi vallaelanikke.

Samuti lubab ta tulevikus vajadusel võtta kasutusele meetmed anonüümsete kommentaatorite avalikustamiseks.
“Teatavasti algab iga probleemi lahendamine sellele otsa vaatamisest ja oma mure tunnistamisest,” ütleb vallavanem Jaanika Vakker Lümanda Teataja esiküljel vallakodanike poole pöördudes.

Ta tõdeb, et Lümanda valla üheks häirivamaks küsimuseks ongi pilt, mis on Lümandast kujunenud viimase paari aasta jooksul netikommentaariumides, mille postituste sisu annab põhjust arvata, et nende kirjutajad on oma valla inimesed.
Vallavanem palub inimestel mõelda, et tegemist on siiski avaliku ruumiga, kus iga väljakäidud sõna ja mõte kujundab valla mainet praktiliselt kogu maailmas, ja iga kommenteerija peaks eelkõige mõtlema ka sellele, millise pildi maalib kommentaar Lümanda inimestest.

“Internet ei ole anonüümne, iga kommentaari autor on vajadusel tuvastatav,” tuletab Vakker inimestele meelde, lisades, et igaüks, kes midagi väidab, peab suutma öeldut ka põhjendada. Vakkeri sõnul ongi see üks demokraatia põhiprintsiipe, et sõnavabadusega kaasneb alati ka vastutus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)