Turismiõppurid lendavad kuuks Türki praktikale (12)

Turismiõppurid lendavad kuuks Türki praktikale

RONIVAD MÖÖDA SEINA: Turismikorralduse õpilased käisid eelmisel nädalal rekreatsioonikorralduse õppeaine raames KGs ronimisseinal ronimas.
Foto: Kuressaare Ametikool

Kuressaare ametikooli turismieriala õpilased viibivad Lõuna-Türgis Antalya piirkonnas praktikal 9. maist 6. juunini. Türgi-praktikale läheb 12 õpilast korraga.

“Turismieriala õpilaste nii suures mahus välispraktikale minek on esmakordne,” tunnistas kooli infojuht Taavi Tuisk Oma Saarele, et tegemist on päris erakordse kogemusega.
Õpilaste praktika toimub sealsetes hotellides, mille klientideks on eelkõige siitkandist ehk Põhja-Euroopast, Venemaalt, Soomest, Hollandist pärit kliendid.

“Võib juhtuda, et meie õpilased saavad praktikal teenindada ka Eestist pärit turiste,” märkis ta. Tuisu sõnul oli ametikooli sooviks, et õpilased saaksid lisaks administraatori, ettekandja ja konverentsiteenindaja praktikale ka veidi animatööri ehk tegevusjuhendaja tööd proovida. “Vaatame, kuidas see õnnestub,” oli Tuisk ootusärev.

Hea elukool

“Õpilastele on neljanädalane praktika meie jaoks eksootilises riigis kindlasti hea elukool ja maailma nägemise kogemus,” arvas kooli infojuht. Heale kogemusele lisanduvad ju keelepraktika ja erialaste oskuste lihvimine. “Mõnele võib see töö ja sealne keskkond meeldima hakata ja nad tahavad tulevikus sealsamas Eesti turismifirma esindajana töötada või Eesti puhkajate gruppe vastu võtta,” võivad Tuisu sõnul praktika tulemused olla vägagi erinevad.

Antalya piirkonna koolidega on Kuressaare ametikool varemgi koostööd teinud, nentis Tuisk, näiteks on õpetajad seal paaril korral õppevisiitidel käinud ja eelmisel kevadel oli seal praktikal kaks autotehniku eriala õpilast. Lisaks võtab ametikool maikuus ise Kuressaares Türgi praktikante vastu.
“Meil on ka kokkulepe Antalyas ühe Eesti turismifirma esindajana töötava saarlannaga, et ta on meie õpilastele kohapeal toeks, nõuandjaks ja turvaisikuks,” ei ole turismiõppuritel Taavi Tuisu kinnitusel kaugel soojal maal midagi karta. Turismiõpilastega läheb esimesteks päevadeks kaasa ka ametikooli õpetaja Kersti Randmaa.

Mööda ilma laiali

Suuremahuline praktika saab Taavi Tuisu sõnul teoks tänu Euroopa Liidu Leonardo da Vinci programmile ja ametikooli õpetajatele Kersti Randmaale ja Heli Kakkole, kes kirjutasid rahastuse saanud projektitaotluse.
“Leonardo on meie peamine välispraktikate rahastaja, mis toetab ka meie partnerkoolide õpilaste praktikaid Saaremaal,” selgitas Tuisk.

Näiteks on Kuressaare ametikoolis praegu viis lasteaiakasvataja ja eakatehoolduse praktikanti Saksamaalt ning kaks paadiehituse praktikanti Soomest. “Samal ajal on neli meie koka- ja toitlustusteeninduse eriala õpilast Küprosel ning kuus ärikorraldajat Iirimaal,” rääkis Tuisk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)