Omavalitsustund raadios

Eilses Kadi raadio “Omavalitsustunnis” rääkisid Kärla vallavolikogu esimees Ülar Tänak ja vallavanem Villi Pihl.

Ü. T.: Kärla valla plussid on korras spordihall, koolimaja, lasteaed ja valgustatud terviserada. Suurim miinus on rahapuudus.
V. P.: Minu arvates on plussiks väljaarendatud kompleksne keskus ja linna lähedus. Valus teema on juba pikemat aega oma kohaliku perearsti puudumine.
Ü. T.: Valla eelarve laekumisi on esialgu raske kommenteerida. Kolme esimese kuu laekumine näitas 0,1% miinust. Eks meil ole selline äraelamise eelarve.

V. P.: Kui mõned aastaid tagasi oli meie eelarve üle 20 miljoni, siis sel aastal on see 18 miljonit. Päris säästueelarveks seda ka nimetada ei saa, me ei läinud sel aastal isegi palkade kallale. Aga igasugu tegevuskulusid oleme piiranud küll. /—/ Suurim investeering on Kärla lasteaias IV rühma avamine ja selle tarbeks inventari muretsemine. Ka projekteerimiste aeg on praegu, et valmistuda uuteks vajalikeks investeeringuteks. /—/ Heameelt teeb see, et kui varasematel aastatel oli meil vallas 8–10 sündi aastas, siis sel aastal on juba registreeritud 10 lapse sünd. Valda on viimasel ajal elama asunud noori peresid.

Ü. T.: Vaatamata karmile talvele teed nii halvad ka pole, et kusagile lausa kinni jääks. Teed on sõidetavad.
V. P.: Nii palju lumetõrjest ikka raha järele jäi, et vajalikes kohtades remonti teha ja hööveldada saab. Riigimaantee, mis algab Kärla poe juurest ja kulgeb läbi Mõnnuste küla, saab sel aastal kuni lennuvälja teeni mustkatte. Ka Sauvere–Kärla tee on riigil kavas viia 2012. a mustkatte alla.

Ü. T.: Põllumajanduses on praegu rasked ajad. Käib justnagu ellujäämiskursus. Tublid on need, kes vastu peavad ja töökohti säilitavad.
V. P.: Töötuid on hetkel 78 ehk 4,5% tööjõulisest elanikkonnast. Olukord on teiste valdadega sarnane. Suuremad tööandjad on Estagar, Hoolekandeteenused AS ja põllumajandusettevõtted.
Ü. T.: Lapsi meil jätkub, kooli kinnipanemise mõtet pole isegi keegi kunagi haudunud. Kärlal on üks suuremaid maal asuvaid põhikoole.

V. P.: Meil läheb sügisel I klassi 19 õpilast, igati korralik klassitäis.
Ü. T.: Koostamisel on uue rahvamaja eskiisprojekt. Selle käigus on kavas lahendada mitu hetkeprobleemi korraga. Samuti püüame leida kasutuse pastoraadihoonele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)