Maavanem: arstiabi tagamiseks on tehtud kõik võimalik

Juhtumi, kus käeluumurruga naine ootas Ruhnus lennuühenduse katkemise tõttu arsti juurde pääsemist nädalaid, valguses kinnitas Saare maavanem Toomas Kasemaa, et maavalitsus on praeguse seisuga teinud kõik, mis nende võimuses, et tagada ruhnlastele arstiabi kättesaadavus.

Antud juhul oli tegemist ootamatu takistusega, kuna lennuühendus oli katkenud. Maavanem Toomas Kasemaa tunnistas, et tegemist oli väga kahetsusväärse juhtumiga.

Ta märkis, et vajab täpsemalt selgitamist, miks abivajaja siiski vahepealsetele kopterilendudele ei jõudnud, sest iseenesest on õigus arsti juurde pääseda kõigil, kes tunnevad, et tervisega on midagi korrast ära.
“Maavanema korraldusega oleme laiendanud perearsti teeninduspiirkonda pärast seda, kui alaline perearst märtsilõpu seisuga Ruhnus ametist lahkus,” selgitas maavanem ja lisas, et seejuures on tagatud ka transport saarelt arsti juurde pääsemiseks.

Peamine ongi tema sõnul see, et ruhnlastele, nagu ka kõigile teistele inimestele, peab olema võimaldatud kiire transport maakonna keskusesse. “Inimene peab jõudma arsti juurde kiire abi vajamise korral 30 minuti jooksul ükskõik millisest maakonna otsast,” ütles Kasemaa. “Meil on see lahendatud lennuliiklusega ja see 30 minutit on tagatud,” kinnitas ta.
Kasemaa tõi näiteks, et täpselt samamoodi, kui telliti lennutranspordi katkestuse ajal teisele haigele helikopter toimetamaks teda Tallinna haiglasse, oleks saanud kopteri tellida ka Silvi Meeritsale.

Sellisteks puhkudeks on Kasemaa sõnul piirivalve lennusalga ja haigekassa vahel sõlmitud leping võimaldamaks vältimatut arstiabi.
“Täpselt niisamuti nagu transporditakse haigeid Kuressaarest, peab see toimuma ka väikesaartelt,” oli maavanem veendunud. “Mis puudutab seda, kuidas sellistesse kohtadesse arsti leida, siis meie otsime nii, nagu see ikka käib – kuulutame konkursi,” sõnas Kasemaa.

Ta tõi välja, et sarnane probleem nagu Ruhnus on pikemat aega olnud ka Kärlal. “Oleme ka seal mitu korda kuulutanud, aga siiani on see luhtunud,” nentis ta.
Maavanem ei osanud põhjendada, miks perearstid ühte või teise kohta tööle minna ei taha, ja märkis, et seda peaksid põhjendama arstid ise. 

Samal teemal:Murtud luuga naine vireles Ruhnus 21 päeva arstiabita

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)