Karli Kontkarile maadluses pronks

Kontkari võidu teeb veelgi huvitavamaks see, et seni ennast tubli judokana näidanud Kontkar harjutab kreeka-rooma maadlust alles esimest aastat.

Eesti juunioride kreeka-rooma maadluse meistrivõistlustel Märjamaal osales Saaremaa raskejõustikuklubi (SRJK) üheksa maadlejaga.
Esimeses ringis sai Karli Kontkar vastaseks tulevase tšempioni Ando Lehtmetsa. Kohe matši alguses läks Karli ühe punktiga juhtima. Hetk hiljem oli vastane Karli haardes. Oli vaja sooritada vaid korralik heide ja võitja olnuks Karli. Ilmselt määrasid aga kogemused matši käigu nii, et Karli pidi vastu võtma kaotuse. Kaotus finalistile tähendas aga võistluse jätkumist pronksmedali pärast.

Karli võitis lohutusringis ja pääses pronksimatšile. Vastaseks oli eelmisel aastal pronksi võitnud Marek Lainela. Esimese geimi võitis Karli suhteliselt kergelt, aga teises geimis tuli vastu võtta kaotus. Otsustavaks sai kolmas geim. Püstimaadluse võitis Karli 1: 0 ja reeglite kohaselt jätkatakse partermaadlusega, kus kaotusseisus maadleja võiduvõimalused on null protsenti. Karli oli oma võidus juba kindel ja kaotas valvsuse. Vastase ootamatu rünnak jättis ta kaotusseisu 3 : 1. Siiski suutis Karli teha võtte, mis tagas talle pronksmedali.

Kehakaalus kuni 66 kg sai Mihkel Mägi avaringi vastaseks Eesti täiskasvanute meistri Rauno Pajuviidiku. Mihkel maadles südilt ja tegi kogenud maadlejale võidu parajalt raskeks. Mihkel teenis isegi kaks tehnilist punkti, kuid võiduks sellest ei piisanud. Kuna tema avaringi vastane jõudis finaali, siis avanes Mihklil võimalus maadelda pronksmedali eest. Kahjuks tegi Mihkel lohutusringi esimeses matšis kaks jämedat viga ja kokkuvõttes tuli Mihklile 11. koht.

Samas kehakaalus maadles avaringis eelmise aasta tšempioniga Margus Sammelsaar. Margus maadles vastavalt võimetele ega andnud tugevale vastasele kerget võitu. Kahjuks ei pääsenud tema vastane finaali, seega oli Marguse lootus pronksmedalimatšini jõuda luhtunud. Õnnetult läks ka Ardi Tederil, kes kaotas oma võtte ebatäpse sooritamise tõttu. Kuigi Ardit ja Margust tuleb pidada algajateks, on nad mõlemad arengus suure hüppe teinud ja poleks olnud üllatus, kui nad oleksid medalimatšini jõudnud.

Kõige noorem saarlane Tanel Aeg maadles kehakaalus kuni 55 kg. Alles esimest aastat maadlusega tegelev Tanel paistab silma oma andekusega, aga kogemusi on veel vähe ja poolfinaali võiduks just sellest puudu jäigi. Tanel pääses küll pronksimatšile, mille kaotas küllalt tasavägises heitluses, tasuks 5. koht.

Saarlaste kõige staažikam maadleja Kleron Kiirend maadles kehakaalus kuni 84 kg, kuigi tema kaal on vaid 77 kg. Nii poolfinaal kui ka pronksimatš kulgesid püstimaadluses Kleroni dikteerimisel, aga vajalikud võidupunktid jäid tulemata ja määravaks sai partermaadlus, kus Kleron jäi mõlemas matšis kaotajaks ning teenis kokkuvõttes 5. koha.

Eelmisel aastal kehakaalus kuni 96 kg pronksimedali võitnud Mihkel Rand seljatas avaringis oma vastase juba esimeses geimis ja tagas sellega endale koha kaheksa hulgas. Teises ringis tuli aga vastu võtta kaotus Eesti kadettide paremikku kuulunud maadlejalt, kes kolmandas ringis kaotas ja sellega võttis Mihklilt võimaluse pronksimatšile jõuda, ning Mihkel sai 7. koha.
Võistkondlikult oli Saaremaa RJK 21 klubi hulgas seitsmes.